"30 yıl önce 'Erbakan hayal görüyor' dediler"

"30 yıl önce 'Erbakan hayal görüyor' dediler"
Eski Başbakanlardan Merhum Necmettin Erbakan'ın kızı Elif Erbakan, Ortadoğu ülkelerinde yaşanan ayaklanmaların tesadüf olmadığını savunarak, "Ortadoğu ülkelerinden sonra sıra Türkiye'ye gelecek" dedi.

Eski Başbakanlardan Merhum Necmettin Erbakan'ın kızı Elif Erbakan, Ortadoğu ülkelerinde yaşanan ayaklanmaların tesadüf olmadığını savunarak, 'Ortadoğu ülkelerinden sonra sıra Türkiye'ye gelecek' dedi.

Saadet Partisi Uşak Kadın Kolları'nca Anneler Günü dolayısıyla İstanbul Düğün Salonu'nda düzenlenen etkinlikte konuşan Elif Erbakan, 'Ülkemizdeki gelir adaletsizliği her geçen gün artıyor. Anne babalar, çocuklarına ekmek bulmakta zorlanıyor. Asgari ücretin 680 TL civarında olduğu ülkemizde gecekondu kiraları bile 400-500 TL'ye kadar yükseldi. Aileler böyle bir ortamda çocuklarının isteklerine cevap veremiyor. Evde eşinin ve evlalarının aç yattığını, soğukta, barakalarda yaşadığını gören bir baba, çaresizlik içinde kendini oradan oraya atıyor. Ama maalesef Türkiye'de öyle büyük bir gelir adaletsizliği var ki bir tarafta çırpınan baba, bir tarafta kedi ve köpeklerine yıllık masraf olarak bir milyon dolar harcayan zenginler. Kimi babalar 'benim ölmem neye yarar' diyerek eşini ve çocuklarını da öldürüp sonra kendisi intihar ediyor. Bunlar artık yılda bir kere rastladığımız çok istisna durumlar değil. Bu intiharlar, Türkiye'nin her ilinde her gün yaşanan artık sıradan bir olay haline geldi. Tüm bunları düşünerek Anneler Günü'nü kutlayacağız. Haziran ayında da Babalar Günü'nü kutlayacağız. Bu kutlamayı hangi psikoloji içinde, hangi ruh haliyle kutlayacağız diye düşünmeden geçemiyorum' diye konuştu.

'30 YIL ÖNCE 'ERBAKAN HAYAL GÖRÜYOR' DEDİLER'
Milli Görüşçülerin 30 yıl önce Büyük İsrail ve Büyük Ortadoğu projesini halka anlattığında birilerinin alay ettiğini ifade eden Elif Erbakan, konuşmasını şöyle sürdürdü:
'Biz bundan 30 yıl önce Yahudi, Büyük İsrail'in kurulması için çabalıyor dediğimizde bize bir çok insan 'Erbakan yine hayal görüyor' dedi. Ama bugün Büyük Ortadoğu Haritası ortada. Artık bunu herkes söylüyor ve ısrarla Büyük İsrail'in ve Büyük Ortadoğu haritasının gerçekleşmesi için adımlar atılıyor. Son 4 ay içine Ortadoğu'daki Müslüman ülkelerde bir anda halk yöneticilerin kendilerini zulüm ettiğini hissetti ve ayaklandı. Buradaki yöneticiler yeni seçilmiş değil, 20 yada 30 yılık yönetici bunlar.
Libya'da, Mısır'da Yemen'de Sudan'daki yöneticiler 30 yıldır iktidar. Bu ülkelerdeki halklar nasıl oluyor da bir anda 30 yıldır iktidarda olan yöneticilerin, kendilerini zulüm ettiğini düşünüyor ve sırayla mısır patlar gibi olaylar patlıyor. Hadi biri tesadüf, ikisi tesadüf diye düşünsek ama hepsinde de aynı ayaklanmalar oluyor. Bu ülkelerdeki art arda gelen ayaklanmalar tesadüf olamaz. Bu olayların hepsi planlıdır. Hepsinde de aynı olaylar mayın patlar gibi patlıyor. Bunların tesadüf olduğunu söylemek hiçbir aklı selim insan tarafından kabul edemez. Demek ki aynı noktadan düğmeye basılıyor. Bu ülkelerle ABD arasında coğrafi uzaklık olmasına rağmen ABD, bu ülkelerin güvenliği ve özgürlüğünden kendini sorumlu hissedip bölgeye şakır şakır asker yığıyor. Allah rahmet eylesin; babam her zaman 'böl, parçala ve yut taktiğini uyguluyor' diye söylerdi. ABD Irak'ı üçe böldü, Sudan'ı ikiye böldü. Babamın vefatı nedeniyle taziye için gelen Irak'lı yöneticiler ülkenin fiilen üçe bölündüğünü ve karışıklıkların devam ettiğini söyledi bize. ABD şimdi de Mısır, Suriye, Libya gibi ülkeleri bölmeye çalışıyor. Büyük İsrail devletine karşı olan ve bu projeye yardımcı olmayacağını düşündüğü yöneticileri ayaklanmalarla uzaklaştırmaya çalışıyor. ABD aynı zamanda bizim ülkemizin yöneticilerini sürekli dünyanın çeşitli ülkelerinde ödüller verdiriyor. Bunu Ortadoğu'da İsrail ve ABD'nin çıkarları için yaptırıyor. Bizim yöneticileri kullanıyor. Ama o ülkeleri avladıklarında sıra bizim ülkemize gelecek. İşte bu nedenle bu ödüllerin sorgulanması lazım.'

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com