300 kiloluk ay balığı ağlara takıldı

300 kiloluk ay balığı ağlara takıldı
İzmir'in Foça İlçesi'nde balıkçı ağlarına takılan 2 metre uzunluğunda ve 300 kiloluk ay balığı görenleri şaşkına çevirdi.

Balıkçı Harun Şipal, "Efsane 2" isimli teknesiyle erken saatlerde Hacılar Koyu Kırdeniz mevkisine ağlarını bıraktı.
 
Balıkçı Şipal, ağlarını toplamaya gittiğinde ise büyük bir şaşkınlık yaşadı. Bir kısmı parçalanan ağı tekneye almayı başaramayan Şipal, cep telefonu ile çevrede bulunan balıkçı arkadaşlarından yardım istedi. Dört balıkçı ağları çekmeye başladı.
 
AĞLARI YIRTTI
 
Harun Şipal, 50 metre derinlikten ağları çekmeye başladığında anormal bir ağırlık olduğunu fark ettiğini belirterek, "İlk gördüğümde Vatoz'a benzettim. Ağları yırttı. Tekneyi batıracaktı. Daha önce bölgede böyle bir şey görmemiştim. Arkadaşlarımı çağırdım. Onların yardımıyla çekip balık haline götürdük. Burada balıkları gösteren yayınlara baktığımızda ay balığı olduğu öğrendik. Su Ürünleri Kooperatifi ve Gıda Tarım Hayvancılık İlçe Müdürlüğü personelinin incelemesinden sonra 'ne göndereceğiz" dedi.
 
KIYAMET ALAMETİ ŞAKASI
 
Foça balık halinde kantara alınan ay balığının ağırlığı 300 kilo boyu da 2 metre olarak ölçüldü. Okyanus ve Akdeniz'in derin sularında yaşayan ay balığının Foça önlerine nasıl geldiği merak konusu olurken, Foça Balık Hali'nde kıyamet alameti şakaları yapıldı. Yakalanan ay balığının fabrikada işlendikten sonra yem olarak değerlendirilebileceği öğrenildi. (CTK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com