300 kişi istihdam edildi

300 kişi istihdam edildi
Migros, Türkiye genelinde 5M formatındaki 9'ncu mağazasını Afyonkarahisar'da açtı.

Migros, Türkiye genelinde 5M formatındaki 9'ncu mağazasını Afyonkarahisar'da açtı. İkbal Afium Eğlence ve Outlet Merkezi'nde hizmete giren 5M Migros'ta 300 Afyonkarahisarlı istihdam edildi.
Açılışta konuşan Migros Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Şevki Tuncer, 5M formatındaki Migros mağazasını Afyonkarahisar'da açmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.
5M Migros ile Afyonkarahisar'a ucuzluğu getirdiklerine inandığını dile getiren Tuncer, 'Afyonkarahisar'a hiper ucuzluğu getirdiğimizi iddia ediyoruz. 5M Migros, Afyon'un ucuzluğunun kalesi olacağına inanıyoruz. Buraya böyle iddialarla geldik.' dedi.
Mağazanın alanının 6 bin metrekare olduğunu aktaran Tuncer, 6 bin metrekareye 30 bin çeşit ürünü sığdırdıklarını bildirdi. Afyonkarahisarlıların birçok çeşidi burada bulabileceklerini belirten Tuncer, 'Ekonomik fiyatlarla mümkün olduğu kadar masraflarımızı kısıp bunu ucuzluk olarak yansıtmayı ilke edindik. Bu mağazamızı Türkiye'de açılan 9. hipermarketimiz.' diye konuştu.
Migros olarak istihdama çok önem verdiklerinin altını çizen Tuncer, Migros ailesinin 18 bin kişilik bir aile olduğunu söyledi. 18 bin kişiye iş kapısı olduklarını aktaran Tuncer, her yılda 3 bin yeni kişiye iş kapısı olmaya devam ettiklerini bildirdi. İstihdam konusunda hiç hızlarını kesmediklerini aktaran Tuncer, 'Burada 300 Afyonkarahisarlıya iş imkânı sağlamaktan gerçekten gurur duyuyoruz. İşim gereği Türkiye'nin dört bir yanını dolaşıyorum. Ama buradaki Afium Eğlence ve Outlet Merkezi yatırımı kadar güzel bir yatırımı inanın daha hiç görmedim. Böyle bir yatırı kazandırdıklarını için emeği geçenlere teşekkür ediyorum.' ifadelerini kullandı.
Türkiye'de 8 tane 5M Migros olduğunu, bunun 9.'sunun Afyonkarahisar açıldığını dile getiren Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, bugünün Afyonkarahisar için önemli ve güzel bir gün olduğunu söyledi.
Afium Eğlence ve Outlet Merkezi'nin

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com