300 kişilik yurt, 300 günde tamamlanacak

300 kişilik yurt, 300 günde tamamlanacak
Kütahya’nın Altıntaş Kaymakamı Ahmet Güneri ve beraberindeki heyet, yapımI devam eden 300 kişilik öğrenci yurdunda incelemede bulundu.

Altıntaş Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yaptırılan 300 Kişilik öğrenci yurdu inşaatında İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Cöre ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Muzaffer Emre ile birlikte incelemelerde bulunan Kaymakam Ahmet Güneri, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

2 milyon 590 bin TL bedelle 300 kişilik karma ( kız-erkek ) öğrenci yurdu inşaatında hava şartlarının da müsait olmasıyla çalışmalara hız verildiğini bildiren yetkililer yapılan sözleşmeye göre, yurdun 300 iş gününde bitirilerek öğrencilerin hizmetine açmayı planladıklarını kaydetti.

İnşaat yapım çalışmalarını inceledikten sonra bir değerlendirmede bulunan Altıntaş Kaymakamı Ahmet Güneri, çalışmaları yakından takip ettiklerini söyledi.

Kaymakam Güneri, “Altıntaş ilçemizde yapımı devam eden yurt binası tamamlandığında 300 öğrenciye yüksek standartlarda eğitime devam imkanı sağlayacak ve yurt binasının 2013-2014 eğitim-öğretim yılına yetiştirilmesi planlanarak çalışmalara o yönde hız verilecektir. İnşaat tamamlanıp hizmete açıldığında, yıllardır ilçemizde eksikliği hissedilen öğrenci yurdu ihtiyacının büyük bir bölümü karşılanmış olacaktır" dedi. (VİK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com