300 Milyon Liralık Miras'ta Şok!

300 Milyon Liralık Miras'ta Şok!
Üvey kardeşlerini miras dışı bırakmak isteyen 4 kardeşe gece yarısı baskın yapıldı.

İşadamı Sıtkı Çiftçi'nin dört çocuğu, üvey kardeşleri Nurhan Çifti'yi 300 milyon TL'lik mirastan mahrum bırakmak için sahte veraset ilamı düzenledikleri iddiasıyla gözaltına alındı.

Türkiye'nin kira geliri rekortmeni İstanbul Otomobil Sporları Kulübü Onursal Başkanı Sait Çiftçi 27 Nisan 2010'da 93 yaşında vefat etti. Oğul Satvet Çiftçi (65) babasının ölümünden bir hafta sonra Şişli 2. Sulh Hukuk Mahkemesi'ne başvurarak murisin (miras bırakan) çocukları olarak kendisi ile kardeşleri Samim (66), Sernur (62) ve Serdar Çiftçi'nin (57) kaldıklarını belirterek miras belgesini aldı. Bu belgeye aynı ailenin bir mensubu olan avukat Cumhur Çiftçi, amcası Sıtkı Çiftçi'nin evlilik dışı bir çocuğu daha bulunduğunu iddia ederek itiraz etti.

Sahte veraset ilamı aldı

Avukat Cumhur Çiftçi kuzeni Satvet Çiftçi'yi ve Şişli Nüfus Müdürlüğü'nü ihbar ederek haklarından suç duyurusunda bulundu. Avukat Çiftçi, şikayet dilekçesinde, yaklaşık 300 milyon TL'lik servete sahip olduğunu savunduğu amcasının, evlilik dışı ilişkiden dünyaya gelen oğlu Nurhan'ı da nüfusuna aldığını iddia etti. Şüpheli Satvet Çiftçi ve ailesinin, Nurhan'ın varlığından yıllardan beri haberdar olduğunu savunan avukat Çiftçi, Satvet Çiftçi'nin nüfus müdürlüğünden eksik evrak gönderterek Nurhan Çiftçi'nin olmadığı veraset ilamını aldığını öne sürdü. Soruşturma takipsiz aldı.

Ortaya çıktı, şikayet etti

Ancak yaklaşık iki hafta önce kayıp olan oğul Nurhan Çiftçi ortaya çıkarak kendisini babalarının mirasından mahrum etmek için sahte veraset ilamı düzenledikleri iddiasıyla dört kardeşi hakkında suç duyurunda bulundu. Bu iddia üzerine 4 kardeş ifadeye çağrıldı. Savcıya ifadeye gitmeyen 4 kardeş hakkında 'polis zoruyla' getirme kararı çıktı. Karar üzerine Samim, Sernur, Serdar ve Satvet Çiftçi önceki gece gözaltına alındı. Polis nezaretinde sabah Şişli Adliyesi'ne getirilen kardeşler ifade verdi. Savcıya “Böyle bir mirasçıdan haberimiz yoktu. Nüfus müdürlüğündeki kayıtta da çıkmadı” şeklinde ifade verdikleri öğrenilen 4 kardeş tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com