32 Dakikalığına Öldü Sonra Dirildi!

32 Dakikalığına Öldü Sonra Dirildi!
Kalbine giden ana damarı yırtıldı. Doktorlar hastayı önce dondurup sonra kalp ve akciğerini 32 dakika durdurdu. Yapay damar takılan hasta sağlığına kavuştu.

Antalya'da gerçekleşen bir ameliyatla, 'hasta önce donduruldu daha sonra diriltildi'! Manavgat'a bağlı Taşkesiği Köyü'nde yaşayan 71 yaşındaki Mustafa Şevik, nefes darlığı şikayetiyle özel bir hastaneye kaldırıldı. Burada yapılan tetkiklerde kalbe giden ana atar damarın yırtılması teşhisi konulan Şevik, ardından Antalya'da özel bir hastaneye sevk edildi. Acil ameliyata girmezse doktorların 1 saat içerisinde hayatını kaybeceğini söylediği Şevik, yılbaşı gecesi ameliyata alındı. 5 saat süren kritik ameliyatı Dr. Tamer Bakalım, Dr. Nihat Aydın, Dr. Hakan Hasdemir ve Dr. Pelin Deliağa gerçekleştirdi.

KALBİ DE ÇALIŞMADI
Doktorlar, vücuttaki kan dolaşımını engellemek amacıyla önce hastanın kalp ve akciğer fonksiyonlarını durdurdu. Daha sonra yaşlı adamın vücut ısısını 18 dereceye kadar düşüren doktorlar, yırtılan ana atar damarı yapayıyla değiştirdi. Yapay damarın yapılmasının ardından vücut ısısı yeniden yükseltilen Mustafa Şevik'in yaşam fonksiyonları yeniden çalışmaya başladı. 32 dakika boyunca önce dondurulup sonra diriltilen yaşlı adam ise taburcu olcağı günü iple çektiğini belirterek, "Hayatta olmam büyük bir şans" dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com