33 yıl sonra buluştular

33 yıl sonra buluştular
Hatay Serinyol 23. Er Eğitim Taburu'nda askerlik görevini ifa eden bazı subay, erbaş ve erleri 33 yıl sonra günü birlik Bolu Abant’ta buluştular.
1979 ve 1980 yıllarında Hatay’ın Serinyol 23. Er Eğitim Taburu'nda askerlik görevlerini ifa eden bazı subay, erbaş ve erleri 33 sene sonra Bolu Abant’ta bir araya geldiler. 17 asker arkadaşın bir araya gelmesi duygulu anların yaşanmasına sebep oldu. Adana, Ankara, Adapazarı, İstanbul, İzmir, Konya, Düzce, Trabzon, Kütahya, Osmaniye, Tokat illerinden gelen ve hasretle kucaklaşan 17 asker arkadaşından bazıları birbirini tanımakta hayli zorlandı. Hep birlikte mangal keyfi yapan grup 33 sene önce başlarından geçen komik ve ilginç askerlik hatıralarının anlatarak o günlerin yeniden yaşanmasına yol açtılar. Asker arkadaşları, birbirlerine ev adresi ve telefon numaralarını vererek, birbirleriyle bağlarını kopartmamak için önümüzdeki yıl İstanbul Tuzla’da toplanma kararı aldılar.
Buluşma organizasyonunu düzenleyen Aydın Talu, “ Kafamda 33 yıl önce askerde gönül birliği yaptığımız arkadaşlarımızı bir araya getirmek fikri oluştu. Bazı arkadaşlarla zaten telefonla veya bizzat görüşüyorduk. Konuyu bu arkadaşlarıma açtım, onlarda fikrime olumlu baktılar. 11 değişik ilden gelen arkadaşlarla Abant’ta güzel bir gün geçirdik. Bundan böyle bu toplantılarımızı her yıl tekrarlama kararı aldık. Her toplandığımızda sayının daha da çoğalacağına inanıyorum. Toplantımıza katılan ve mazeret bildirerek katılamayan tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Arkadaşlarla önümüzdeki yıl İstanbul Tuzla’da, daha sonraki yıl ise Konya’da toplanma kararı aldık” diye konuştu.
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com