34 Yıldır Bitmeyen Yol!

34 Yıldır Bitmeyen Yol!
MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, Kütahya ilini Çanakkale ve Akdeniz Bölgesine bağlayan alternatif yol güzergahı olan ve 1976 yılında Yatırım Programına alınmasına rağmen 34 yıldır devam eden Balıkesir-Dursunbey-Harmancık-Tavşanlı yolu projesinin halen

MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, Kütahya ilini Çanakkale ve Akdeniz Bölgesine bağlayan alternatif yol güzergahı olan ve 1976 yılında Yatırım Programına alınmasına rağmen 34 yıldır devam eden Balıkesir-Dursunbey-Harmancık-Tavşanlı yolu projesinin halen neden bitirilmediğini Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'a soru önergesi ile sorarak acil bilgi istedi.
MHP Kütahya Milletvekili Alim Işık, 34 yıldır projesi devam eden Balıkesir-Dursunbey-Harmancık-Tavşanlı yolunun bu zamana kadar niçin bitirilmediğini belirterek, halkın umudu olmaya başlayan ancak türlü bahanelerle bitirilmeyen yolun son durumunu Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım'a sordu.
Kütahya ilini Çanakkale ve Akdeniz Bölgesine bağlayan alternatif yol güzergahı olan ve 1976 yılında Yatırım Programına alınmasına rağmen 34 yıldır devam eden Balıkesir-Dursunbey-Harmancık-Tavşanlı yolu projesi halen niçin bitirilmediğini özellikle Ulaştıma Bakanı'na soran Işık, Kütahya açısından önemli bir nokta teşkil eden ve 5 Şubat 2010 tarihli Kütahya Koordinasyon toplantısında Çevre ve Orman Bakanı Sayın Veysel Eroğlu tarafından ödenek sıkıntısı olmadığı belirtilen söz konusu yol güzergâhının bir an önce bitirilerek hizmete açılması gerektiğini de özellikle belirtti.
1976 yılında Yatırım Programına alınmasına rağmen 34 yıldır devam eden Balıkesir-Dursunbey-Harmancık-Tavşanlı yolu projesinin niçin bitirilmediğini belirten Alim Işık, Ulaştırma bakanı Binali Yıldırım'a şu soruları yöneltti:
'1.1976 yılında yatırım programına alınan Balıkesir-Dursunbey-Harmancık-Tavşanlı yolu projesinin tamamlanması için öngörülen tarih nedir? 2.Söz konusu proje için ayrılan toplam ödenek ne kadardır? Projenin yatırım programına alındığı 1976 yılından bu yana yıllar itibariyle ne kadar ödenek tahsisi yapılmıştır? 3.İnşaatı devam eden söz konusu yol projesinin ihalesi ne şekilde yapılmıştır? İhaleyi alan yüklenici firmalar hangileridir? 4.Kütahya için hayati öneme haiz bu yolun 34 yıldır bitirilememesinin nedenleri nelerdir? 5.Yolun bir an önce bitirilmesi yönünde Bakanlığınızca yüklenici firmalara her hangi bir talimat verilmiş midir? 6.Balıkesir ve Kütahya gibi iki komşu ili birbirine bağlayan bu yol ne zaman hizmete açılabilecektir? 7.Proje inşaatının hızlandırılması yönünde Bakanlığınızca yapılan bir çalışma var mıdır? Varsa çalışmalar ne aşamadadır?' şeklinde sorular sorarak yol projesinin biran önce bitirilmesi gerektiğini ifade etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com