345 Kişi Ezilerek Öldü!

345 Kişi Ezilerek Öldü!
Kamboçya'daki Su Festivali'nde 10 kişinin aniden bayılması binlerce kişi arasında izdihama neden oldu. 345 kişi ezilerek yaşamını yitirdi..

Güneydoğu Asya ülkesi Kamboçya'da her yıl kutlanan ülkenin en büyük festivallerinden Su Festivali'nde facia yaşandı. Festivalin son gününde başkent Phnom Penh'i, kutlamaların yapıldığı Mekong Nehri üzerindeki Diamond Adası'na bağlayan köprüde 10 kişi aniden bayılıp yere düştü. Bu kişileri elektrik çarptığı söylentisi üzerine büyük bir karmaşa yaşandı. Çıkan izdihamda yüzlerce kişi ya ezilerek ya da köprüden atlayarak hayatını kaybetti. Kamboçya hükümeti, saatler süren izdihamda yaşamını yitirenlerin hemen hemen tümünün kadın olduğunu duyurdu.
Kamboçya Başbakanı Hun Sen, izdihamda 345 kişinin öldüğünü, 410 kişinin de yaralandığını açıkladı. Hun Sen, yaşanan facia üzerine perşembe gününü ulusal yas ilan ederken, bayrakların yarıya indirilmesi talimatını da verdi. Bölgeye sevkedilen ambulansların saatlerce ölü ve yaralıları başkentteki hastanelere taşıdığı, Phnom Penh'in en büyük hastanesi Calmette Hospital'ın morgunun tamamen dolduğu ve yaralıların koridorlarda tedavi edildiği kaydedildi. Kamboçya'da her yıl Mekong Nehri'ne verimli topraklar ve bol balık için teşekkür etmek amacıyla su festivali düzenleniyor.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com