“365 projeden 77'si başarılı olarak değerlendirildi”

“365 projeden 77'si başarılı olarak değerlendirildi”
Yılmaz Özmen, "Bölgesel Potansiyelin Harekete Geçirilmesi Mali Destek Programı kapsamında başvuran 365 projeden 77'si başarılı olarak değerlendirildi" dedi.

Yılmaz Özmen, 'Bölgesel Potansiyelin Harekete Geçirilmesi Mali Destek Programı kapsamında başvuran 365 projeden 77'si başarılı olarak değerlendirildi' dedi.

Zafer Kalkınma Ajansı (ZEKA) Genel Sekreteri Yılmaz Özmen, 'Bölgesel Potansiyelin Harekete Geçirilmesi Mali Destek Programı kapsamında başvuran 365 projeden 77'si başarılı olarak değerlendirildi' dedi.
ZEKA Genel Sekreteri Yılmaz Özmen, Manisa'da 2011 Yılı Doğrudan Faaliyet Destekleme Programı hakkında Manisa İl Özel İdare binasında basın toplantısı düzenledi.
Ajansın faaliyetleri hakkında bilgi veren Özmen, sağlanan kaynaklardan en fazla projeyle Manisa'nın faydalandığını anlattı.
Ajansın desteklerinin doğrudan projelere olduğunu ifade eden Jzmen, 'ZEKA, ne kurum, ne de şahıslara destek vermez. Bölge ihtiyaçları doğrultusunda kaliteli, nitelikli ve ajansın beklentilerini karşılayacak, düzgün tanımlanmış, kar amacı gütmeyen projelere destek vermektedir' dedi.
Özmen şu bilgileri verdi:
'Bölgesel Potansiyelin Harekete Geçirilmesi Mali Destek Programı kapsamında başvuran 365 projeden 77'si başarılı olarak değerlendirilmiştir. Afyonkarahisar'dan 5, 6 milyon lira tutarındaki 18 proje, Kütahya'dan 3, 9 milyon lira tutarındaki 12 proje, Manisa'dan 6, 5 milyon lira tutarındaki 22 proje ve Uşak'tan 4 milyon lira tutarındaki 15 proje olmak üzere 67'si Mali destek almaya hak kazanmış, 10 proje ise bütçe kısıntısından dolayı yedek listeye alınmıştır. Desteklenecek projelerin yüzde 82'si özel sektör, yüzde 18'i kar amacı gütmeyen kurumların projelerinden oluşmaktadır.
Desteklenecek projelerin yüzde 10, 5'i turizm, yüzde 37, 3'ü tarıma dayalı sanayi, yüzde 52, 2'si ise imalat sanayine aittir.
Bilgi kaynağı olan üniversiteler bizim için çok önemli. Üniversite sanayi işbirliği ekseninde projelere destek oluyoruz. Bölgemizde yer alan 4 üniversiteden sadece Celal Bayar Üniversitesi tarafından hazırlanan gıda üretimi yapan firmalara yönelik hazırlanan 500 bin lira kaynaklı proje ajansımız tarafından desteklenmektedir. Ajans olarak bölgesel fayda sağlayan ve ajansa yol gösterecek fikirleri önemsiyoruz. '
Toplantıda basın mensuplarının sorularını da cevaplandıran Özmen, gelecek haftadan itibaren projelerin hayata geçirilmesi yönünde start vereceklerini söyledi.
Proje sahipleri ile tek tek görüşeceklerini anlatan Özmen, start verilen projeler için ilk etapta proje tutarının yüzde 40'ı, 6 ay sonra yüzde 40'lık kısmı ve proje tamamlandığında ise geriye kalan yüzde 20'lik kısmının teslim edileceğini açıkladı.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com