367 Sabih'e Şok 367 Protestosu !

367 Sabih'e Şok 367 Protestosu !
Bir grup hukuk fakültesi öğrencisi ve avukat, Sabih Kanatoğlu'nun hakim ve savcıları eleştirmesi karşısında bakın ne yaptı?...

Eskişehir'de bir grup hukuk öğrencisi ve avukat, Sabih Kanadoğlu'nun konuşmasında savcı ve hakimleri eleştirmesini protesto ederek salonu terk etti. Ayrıca Yekta Güngör Özden, Sabih Kanadoğlu, Ömer Faruk Eminağaoğlu ve Ümit Kocasakal'ın konferans verdikleri otelin çevresi ile geçtikleri yolun bazı noktalarına "Darbelere 367 kere HAYIR", "Anemon Silivri hattı" ve "Darbe istiyor musunuz EMİN misiniz" şeklinde afişler asılması dikkat çekti.

Anayasa Mahkemesi eski başkanı Yekta Güngör Özden, Yargıtay onursal Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, YARSAV eski başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu ve İstanbul Barosu Başkanı Avukat Ümit Kocasakal, Eskişehir barosu tarafından düzenlenen "Hukuk devleti ve yargı bağımsızlığı" konulu konferansa katılmak üzere öğle saatlerinde Eskişehir'e geldi. Kanadoğlu, Özden, Eminağaoğlu ve Kocasakal'ı, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşin'in danışmanlarından Oğuzhan Özen ağırladı. Grup, Sazova Park'taki yemeğin ardından Eskişehir-Bursa Çevreyolu güzergahındaki Anemon Otel'e geçti.

Konferansın açılış konuşmasını yapan Kanadoğlu, Türkiye'de şu anda yargının bağımsız olmadığını ve bu nedenle hukukun üstünlüğünün olmadığını söyledi. Kanadoğlu'nun savcı ve hakimleri eleştirmesinden rahatsız olan Hukuk Fakültesi öğrencileri ve avukatlardan oluşan 30 kişilik grup salonu terk etti. Grup daha sonra otelden ayrıldı.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com