37 bin kişiye yolsuzluk sorgusu!

37 bin kişiye yolsuzluk sorgusu!
Çin’de son bir yılda toplam 27 bin yolsuzluk dosyası açıldı ve 37 bin yetkili rüşvetten dolayı sorguya alındı

Türkiye’de olduğu gibi, dünyada da yolsuzluk ve rüşvetle beraber ülkeler, dünya kamuoyunun gündeminde önemli yer ediniyor.

Türkiye’de sadece Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan’ın evinde ayakkabı kutuları içine gizlenmiş 4.5 milyon dolar polis tarafından ele geçirilmişti.

İkinci Dalga Operasyonu’nun AKP Hükümeti’nce önlenmesiyle de söz konusu rüşvet ve yolsuzluk miktarının 100 milyar dolar olduğu gündeme bomba gibi düştü.Çin’de 1 milyar dolar için toplamda 27,236 dava dosyası açılmış ve 12,824’ünün sonuca ulaştığı belirtilirken; Türkiye’de İkinci Dalga Rüşvet ve Yolsuzluk Operasyonu AKP Hükümeti’nce engellenmiş ve söz konusu yolsuzluğun 100 milyar dolar olduğu öğrenilmişti.

1 milyar dolarlık rüşvet için Çin’de adalet sistemi düzgün bir şekilde çalışırken; 100 milyar dolar rüşvet hakkında Türkiye’de yargı ve polisin görev yapamaması ve dosyaların örtbas edilmesi için olağanüstü bir AKP baskısı görülüyor.

Çin’de son 5 yılda 200 bin kişinin dolandırıcılık suçundan yakalandığı ve birçok kişinin Çin Kominist Partisi’ne yakın isimler olduğu, Ulusal Halk Kongresi’nde sunulan raporda yer aldığı öğrenildi.Çin’deki yolsuzluk ve dolandırıcılık suçlarının son bir yıl içinde iyice arttığını ve bu durumun Çin Kominist Partisi’nin sonunu getirebileceği bazı önemli kişilerce belirtildi.

Türkiye’de ise sadece bir soruşturmada 100 milyar dolarlık rüşvet ve yolsuzluk iddiasına karşın zanlılar ortada yok, operasyonlar önlenmiş; yargıya, polise ve basına baskı var; AKP İktidarı bu kadar yolsuzluğa ve rüşvete batmış olduğu halde hala mazlum edebiyatı yapabilmekte.

Türkiye ile ilgili resmin tümü için eksik tek nokta ise; Türk Halkı kendi geleceğini nerede görmek istiyor? (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com