385 kadın mikro kredi kullandı

385 kadın mikro kredi kullandı
Uşak İl Özel İdaresi ile İş Kadınları ve Kadın Girişimcileri Destekleme Derneği'nce yürütülen Mikro Kredi Projesi kapsamında 385 kadına toplam 383 bin TL mikro kredi desteği verildi.

Uşak İl Özel İdaresi ile İş Kadınları ve Kadın Girişimcileri Destekleme Derneği'nce yürütülen Mikro Kredi Projesi kapsamında 385 kadına toplam 383 bin TL mikro kredi desteği verildi.
Vali Özdemir Çakacak proje kapsamında mikro kredi desteği alan kadınların geri ödemelerini zamanında yaptığını bildirdi.
Mikro Kredi Projesi kapsamında Tarihi Karaağaç evinde düzenlenen törende 5 kadına ikini kez bin TL mikro kredi dağıtıldı. Törene katılan Vali Özdemir Çakacak, projenin önemine değindi. Proje kapsamında son bir yıl içerisinde 385 kadına mikro kredi desteği verildiği bildiren Vali Çakacak, tören sonrası mikro kredi desteği alarak el işi yapan kadınların ürünlerini inceledi. Törene Vali Özdemir Çakacak'ın yanı sıra eşi Kevser Çakacak, Belediye Başkanı Ali Erdoğan ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Ecemiş katıldı. Kadın girişimcileri desteklemek amacıyla yürütülen mikro kredi uygulamasının başarıya ulaştığını ve son bir yıl içinde 76 gruptaki 285 kadına 383 bin TL mikro kredi verildiğini belirten Vali Özdemir Çakacak törende şunları söyledi, “Kadınlarımız kendilerine imkan taınındığında neler yapabileceklerini bu proje ile bir kez daha ortaya koymuştur. Mikro kredi desteği ile kadınlarımız hem aile bütçesine katkı sağlıyor hem de becerilerini geliştiriyor. Bu krediler küçük ölçekli de olsa ciddi başarı öykülerine neden olabiliryor. İlimzde bugüne kadar mikro kredi kullanan kadınlarımızın tamamı geri ödemeleri zamanında yaptı” dedi.
Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan ise projeden faydalanan kadınların ürettiği el ürünlerini satabilecekleri bir alan oluşturmak istediklerini belirterek, törende şunları söyledi; “Mikro kredi uygulaması kadınlarımızın el ve iş becelerilerini geliştirmesine yardımcı oluyor. Yaptıkları çalışmalar ve ürettikleri ürünler sayesinde aile bütçesine de katkı sağlıyorlar. Belediye olarak projeden fayfdalanan kadınlarımızın ürünlerini satabilecekleri bir yer oluşturmak istiyoruz. Atatürk Kültür Merkezi'nde oluşturacağımız bölümün faydalı olacağını düşünüyorum” dedi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com