4 bin 537 öğrenci ESOGÜ'li oldu!

4 bin 537 öğrenci ESOGÜ'li oldu!
Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonuçlarına göre Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'ne (ESOGÜ) 4 bin 537 öğrencinin yerleştiği bildirildi..

Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonuçlarına göre Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'ne (ESOGÜ) 4 bin 537 öğrencinin yerleştiği bildirildi.
ESOGÜ'den yapılan açıklamada, LYS sonuçlarına göre yerleşen öğrencilerin yüzde 24'ü ilk 5 tercihi içinde ESOGÜ'yü seçerken, yüzde 47'si ilk 10 tercihi içinde ESOGÜ'yü seçmiş ve yerleşti. İllere göre yerleşme sıralamasında ise yüzde 16 ile en çok Eskişehirli öğrencilerin tercih ettiği ESOGÜ'yü, yüzde 14'ü Ankara'dan olmak üzere, İstanbul, Bursa, Kütahya, Afyon, Bilecik ve İzmir ilerinden öğrenciler tercih etti. Bu 8 il ESOGÜ'ye yerleşen toplam öğrenci sayısının yüzde 53'ünü oluşturmaktadır. ESOGÜ'yü ilk 1000 içinde tercih ederek kazanan 25 öğrenci Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Programı'nı, ilk 3 bin içinde kazanan 31 kişiden, 25'i Eğitim Fakültesi'ni, 5'i Tıp Fakültesi'ni ve 1'i ise Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nü tercih etti.
ESOGÜ'yü 68 fen lisesi mezunu öğrenci tercih ederken, bin 571 Anadolu Lisesi mezunu, bin 709 resmi lise mezunu ve 134 yabancı dil ağırlıklı lise mezunu olduğu öğrenildi.
ESOGÜ'ye yerleşen öğrenciler kayıtlarını 31 Ağustos-7 Eylül 2010 tarihleri arasında ESOGÜ Meşelik Yerleşkesi'nde kurulacak olan kayıt merkezinde yaptıracak. Ayrıca il dışından gelen öğrencilerin bilgilendirilmesi ve yabancılık çekmemeleri için ESOGÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nce Tren Garı ve Otogarda stantlar kurulacak.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com