4 Bin Aileye Ulaşılacak!

4 Bin Aileye Ulaşılacak!
Eskişehir Gün Işığı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Ramazan ayı boyunca 4 bin aileye gıda ve kıyafet yardımı yapacak...

Eskişehir Gün Işığı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Ramazan ayı boyunca 4 bin aileye gıda ve kıyafet yardımı yapacak.
Dernek Yönetim Kurulu adına açıklama yapan Ender Uzunpınar, Eskişehirli işadamları ve hayırseverlerin ortaklaşa kurdukları derneğin, yıllardan beri yardıma muhtaç olan vatandaşlar için elinden geleni yaptığını belirtti.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da ihtiyaç sahiplerinin yanında olduklarını söyleyen Uzunpınar, sözlerine şöyle dedi: ''Ramazan ayının toplumumuzda ayrı bir önemi vardır. Bu ay, yardımlaşma duygusunun en üst düzeye çıktığı sevgi, saygı ve hoşgörünün hakim olduğu rahmet ayıdır. Derneğimiz, Ramazan ayı faaliyet programı kapsamında 4 bin aileye erzak ve kıyafet yardımında bulunmayı hedeflemektedir. Yardım talebinde bulunan ailelerin, kontrolleri dernek görevlileri ve gönüllüler tarafından yapılarak, ihtiyaç sahibi olanlara yardımlar ulaştırılacaktır.''

Amaçlarının, sadece erzak yardımı olmadığını, sevgi, saygı ve umutlarını da paylaşmak istediklerini ifade eden Uzunpınar, ''İhtiyaç sahibi ailelerin evlerine giderek veya bu kişileri evlerimize misafir ederek aynı sofrada iftarımızı birlikte açmak istiyoruz. Aramızdaki kardeşlik duygularını geliştirerek hüzünlü yüzlerin gülmesini sağlamak en büyük hayalimizdir.'' şeklinde konuştu.

Uzunpınar, kendilerine bu konuda katkı sağlayabilecek sosyal duyarlılık sahibi tüm hayırsever vatandaşları derneklerine beklediklerini sözlerine ekledi.


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com