4 eski Bakan AKP'yi parçalayacak!

4 eski Bakan AKP'yi parçalayacak!
Adları yolsuzluk ve rüşvet iddialarına karışan eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, eski İçişleri Bakanı Muammer Güler,eski AB Bakanı Egemen Bağış ile eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar AKP'yi parçalayacak.
17 Aralık Yolsuzluk ve Rüşvet operasyonlarında adları geçen eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, eski İçişleri Bakanı Muammer Güler,eski AB Bakanı Egemen Bağış ile eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'ın fezlekeleri Adalet Bakanlığı'na geldi. AKP'de de sancılar başladı. AKP'li birçok milletvekili 4 Bakan'ın Yüce Divan'da yargılanması için Meclis'te yapılacak oylamada evet diyecekleri belirtiliyor. Bu duyumu alan AKP'li yöneticiler Bakanların hakkında fezlekeleri 1000 kadar milletvekili fezlekesi ile aynı kefeye koymaya çalışmaya başladılar.
 
MİLLETVEKİLİ FEZLEKESİ İLE BAKAN FEZLEKESİ FARKLI
 
Bakanların dosyaları, milletvekillerinin fezlekelerinden farklılık taşıyor. Milletvekillerinin fezlekeleri, Anayasa-Adalet Karma Komisyonu'nda görüşülüyor. Bakanlarla ilgili ise anayasaya göre Yüce Divan'a sevk edilebilmeleri için Meclis soruşturma komisyonu kurulması gerekiyor. Hükümetin, söz konusu fezlekeleri seçim sonrasına kadar TBMM'ye sunmayacağı belirtiliyor. Fezlekelerin gizli oylanması da AKP için büyük problem arz ediyor. AKP'de bu konuda derin çatlakların oluşabileceği, AKP yönetiminin sert tavır takınması durumunda AKP'de çok sayıda milletvekilinin istifa edeceği iddia ediliyor. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com