4 eski bakan için fezleke bekleniyor!

4 eski bakan için fezleke bekleniyor!
17 Aralık büyük rüşvet ve yolsuzluk operasyonundan sonra istifa ettirilen 4 bakanla ilgili fezleke bekleniyor

Büyük yolsuzluk ve rüşvet operasyonu kapsamında AKP’li üç Bakan’ın ve söz konusu Bakan çocuklarının da isimlerinin ortaya çıkması sonucu Meclis’te fezleke krizi yaşanmıştı.

Muhalefetin AKP’li Bakan’lar hakkında fezlekelerin neden Meclis’e bir an önce gelmediği konusundaki ısrarlı tavrı sonuç veriyor.

Hazırlanan fezlekeler Meclis Genel Kurulu’nda okutulacak, gerekirse soruşturma komisyonu oluşturulacak. Sözcü’nün araştırmasına göre 30 yılda 27 bakan hakkında Meclis’e fezleke gitti. Gönderilen fezlekeler arasında SHP’li Bakan Güler İleri’nin çiçek parası, Devlet eski Bakanı Mustafa Taşar’ın pul, zarf, etiket harcamaları da bulunuyordu.Bu kez, AKP’li Bakanlar ve çocuklarıyla ilgili önemli yolsuzluk iddiaları bulunduğunu belirten bazı yetkililer, eski bakanların dokunulmazlıklarının kaldırılıp Yüce Divan’da yargılanabileceklerini söyledi. Türkiye’yi sarsan yolsuzluk operasyonunun ardından İçişleri Bakanı Muammer Güler, Çevre Bakanı Erdoğan Bayraktar, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan istifa etmiş, AB Bakanı Egemen Bağış ise Başbakan Erdoğan tarafından görevden alınmıştı.

(Fezleke: Fezleke hukukta bir mahkeme kararının, bir hukuki bir soruşturmanın özetine denir. İdari soruşturma açılan kişi ya da kurumlar hakkında, müfettişlerce ya da soruşturma kurullarınca düzenlenen raporlara da fezleke denir.)  (LAE)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com