4 ilin Valisi biraraya geldi

4 ilin Valisi biraraya geldi
Gediz Havzası için Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe, İzmir Valisi Cahit Kıraç, Manisa Valisi Celalettin Güvenç ve Uşak Valisi Kayhan Kavas Manisa'da bir toplantı yaptı.

Manisa İl Genel Meclisi Salonu'nda düzenlenen toplantıya, İl Genel Meclisi Başkanları, ilçe ve belde belediye başkanları da katıldı. Gediz Havzası İlleri Çevre Koruma Hizmet Birliği Başkanı ve Manisa Valisi Celalettin Güvenç, Gediz Nehri'nin eski haline dönmesinin sağlanmasıyla, ovanın bereketinin geri geleceğini söyledi. Vali Güvenç, birliğe üye belediyelerin 2009 yılı içinde arıtmaların projelerini mutlaka tamamlaması gerektiğini hatırlatarak, ''Ekim ayında Çevre ve Orman Bakanımız sayın Veysel Eroğlu başkanlığında kapsamlı bir toplantı daha yapılacak. İller Bankası belediyelere proje konusunda yüzde 75 oranında kredi veriyor. Bakanlıktan gelecek hibe fonları ile işimiz daha da kolay olur'' dedi.
     Genel kurulda, Birlik Başkanlığına Manisa Valisi Celalettin Güvenç yeniden seçildi. Birinci Başkan Vekilliğine Uşak Valisi Kayhan Kavas, İkinci Başkan Vekilliğine Manisa Belediye Başkanı Cengiz Ergün getirildi. Birlik Encümeni üyeliklerine Serdar Değirmenci, Yılmaz Öngider, Halil İbrahim Karahan, Yaşar Leblebici ve Ahmetli Belediye Başkanı Ahmet Alhan seçildi. Birlik Plan ve Bütçe Komisyonu ise Rıdvan Karakaya, İbrahim Ünsal, Halil İbrahim Karahan, Sabri Şahin ve Saruhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Yaralı'dan oluştu.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com