4 MOBESE kamerası farketmemiş!

4 MOBESE kamerası farketmemiş!
Dolmabahçe Sarayı'nda terör estiren Libyalı saldırganın, bölgede bulunan 4 Mobese kamerasından fark edilmediği ortaya çıktı.

Vatandaşın ihbarı üzerine 50 dakika görüşülen saldırgan Elndhwri'nin üzerinden 416 adet kovan ve fişek çıktığı da ifade edildi.

CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran’ın soru önergesine gelen yanıt, Sultanahmet Meydanı'ndaki 4 adet MOBESE görüntüleme noktasına rağmen Libyalı saldırgan Samir Salem Ali Elnadhwri’nin elindeki 2 tüfek ve yüzlerce fişekle elini kolunu sallayarak rahatça dolaştığını ortaya koydu.

Soru önergesine verilen yanıtta İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Sultanahmet'te yaşanan olayın tekrar özetini anlatırken, CHP'li Oran yeni bir açıklama yaparak, olayın aydınlatılmayan noktalarına işaret etti.

"3 ÖĞRENCİ İÇİN BÜTÜN POLİSLER TOPLANIYOR"

CHP’li Umut Oran, bu yanıtı yetersiz bulduğunu belirterek şu açıklamayı yaptı:

"Sayın Bakan, İstanbul Valisi'nin bilgi notuyla sorularıma yanıt vermek yerine, sadece olayın oluş tarzını anlatmakla yetinmiş, pekçok noktayı yanıtsız bırakmayı tercih etmiş. Madem o bölgede 4 MOBESE kamerası var saldırgan elini kolunu sallayarak o kadar mesafeyi elinde 2 tüfekle nasıl rahatça yürüyebiliyor! Dolmabahçe'de görevli astsubayın silahla karşılık vererek oradaki turistleri koruduğu belirtiliyordu, ondan tek satır söz edilmiyor. Öğrencilerin en ufak tepkisini alabildiğine sert önlemlerle bastıran, 3 öğrenci bir araya geldiğinde 10 dakikada bütün ekiplerin başına toplandığı İstanbul'da bu vahim olay nasıl meydana gelebiliyor, sorumluları hakkında ne yapıldı? Millet adına kendisinden kamuoyunu tatmin edici bilgiler vermesini bekliyoruz."

Oran, Bakan'a yönelttiği, “Daha önce orantısız şiddete maruz kalan, örneğin Dolmabahçe’deki öğrenciler, Güvenpark’taki Tekel işçileri, Gerze’deki köylüler, Van’daki depremzedeler ve Başbakanlık önündeki gazilere gösterilen refleks ile elinde tüfek ve fişek olan bir insanın elini kolunu sallayarak böyle gezebilmesinde gösterilen refleks orantılı mıdır?” sorusunun cevapsız kalmasının ise manidar olduğunu ifade etti.(NSK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com