4 Parti Birleşiyor! İşte Başbakan Adayları

4 Parti Birleşiyor! İşte Başbakan Adayları
İttifak girişiminin temelini atan Erbakan'ın vasiyeti doğrultusunda hareket eden Namık Kemal Zeybek kendi liderdiğini ilan etti...

DP lideri Namık Kemal Zeybek, SP, BBP VE TP ile ittifak görüşmelerinin sürdüğünü açıkladı
'İttifaktan başbakan çıkabilir' DP lideri Zeybek, SP, BBP ve TP ile ittifak görüşmelerinin sürdüğünü söyleyerek, “Bu enerjiyle hükümeti kurabilecek güce ulaşabiliriz” dedi.

Demokrat Parti Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, 12 Haziran'da yapılacak genel seçim öncesi ittifak arayışlarına ilişkin, Saadet Partisi (SP), Büyük Birlik Partisi (BBP), Türkiye Partisi (TP) ve Demokrat Parti (DP) arasında ittifak görüşmelerinin sürdüğünü söyledi. Saadet Partisi'nin merhum genel başkanı Necmettin Erbakan ile vefatı öncesi bir araya gelmek üzere görüşme yaptıklarını anlatan Zeybek, şunları anlattı:

ERBAKAN'IN İSTEĞİ

Erbakan'ın tedavi gördüğü hastaneden 28 Şubat'ta taburcu olması bekleniyordu, görüşmenin de bu nedenle bu tarihte gerçekleşmesi kararlaştırıldı. Görüşme isteği merhum Erbakan'dan gelmişti. Kendisi de bu tarihte taburcu olmayı ümit ediyordu. Ama başka türlü taburcu oldu. Taburcu olacağını görmüş demek ki değerli hocamız. Muhtemelen o gün hocamız ittifak konusunu görüşecekti.

GÖRÜŞMELER YAPILIYOR

Saadet Partisi'ndeki yönetici arkadaşlarımız, 'Bu ittifakın başbakan adayı olarak Namık Kemal Zeybek'i ilan edelim' görüşünü gündeme getirdiler. Bunu gündeme getiren Saadet Partisi ve onunla hareket eden Türkiye Partisi. Bu arada arkadaşlarımızın görüşmesinde BBP yöneticileri de bulundu. Şu an itibariyle netleşmiş, açıklığa kavuşmuş bir durum yok. Ama Saadet Partisi, BBP, Türkiye Partisi ve Demokrat Partisi arasındaki ittifak görüşmeleri devam ediyor.

YARARLI GÖRÜYORUM

Türkiye'nin siyasi dokusu itibariyle böyle bir ittifakı ben de yararlı görüyorum. 'Biz bu ittifakla hemen birinci parti oluruz, tek başımıza iktidara geliriz'... Bir şey söylemem ben. Olabildiğince gerçekçi konuşmayı seçen bir insanım. . Bu ittifakın sonucunda oluşacak büyük enerji birikimiyle Allah izin verirse, Allah yazmışsa biz hükümeti kurabilecek güce ulaşabiliceğimizi düşünüyoruz. Ama bunu doğru anlamak lazım. Hükümet kurmak derken; 'Artık koalisyonlar Türkiye'de görülüyor, dolayısıyla koalisyon ortaklarının kim olacağına biz karar vereceğiz' demektir. Duruma, dağılıma göre buradan bir başbakan da çıkabilir. DP olarak bundan sonraki seçimde, gelişmelerin gösterdiği doğrultuyu değerlendirerek tek başına iktidara gelme umudu taşıyoruz. Vatan


 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com