4 Transferle Arena Dolar Mı?

4 Transferle Arena Dolar Mı?
Sarı-Kırmızılı camia, bu kadroyla Türk Telekom Arena'ya gidilmesi halinde tribünlerin dolmayacağından endişe ediyor. Yönetim ise yapacağı takviyelere güveniyor. Peki sadece transfer yaparak, taraftar stada çekilebilir mi?

Sarı-Kırmızılı camia, bu kadroyla Türk Telekom Arena'ya gidilmesi halinde tribünlerin dolmayacağından endişe ediyor. Yönetim ise yapacağı takviyelere güveniyor. Peki sadece transfer yaparak, taraftar stada çekilebilir mi?

Yıllardır özlemini çektiği yeni stadına yaklaşık 1 ay sonra kavuşacak olan Galatasaray'da endişeli bir bekleyiş var. Arena'ya hiç ummadığı bir şekilde gidecek olan Cim Bom'da camia, taraftarların tribünleri doldurmayacağı korkusunu yaşıyor. Peş peşe alınan kötü sonuçlar nedeniyle Sarı-Kırmızılılar adeta takımlarına küstü. Ayrıca açılış maçında Avrupa'nın devleriyle anlaşılamayıp, Ajax'ın getirilecek olması da bir diğer sıkıntı. Yönetimin bu sorunu çözme yöntemi, ara transfer döneminde yapılacak 4 takviye. Emmanuel Emenike, Sercan Yıldırım ve Volkan Şen gibi futbolcuları kadrosuna katmak için çalışmalara başlayan Galatasaray, Hagi'nin verdiği rapor doğrultusunda yurt dışında da girişimlerini sıklaştırdı.

Yıldız oyuncu alınabilir mi?

Adnan Polat, kaliteli transferler yapacaklarını açıkladı. Ancak taraftarlar, sezon ortasında yıldız oyuncu getirilemeyeceği düşüncesinde. Ayrıca geçtiğimiz sezon Jo ve Dos Santos'un yarattığı hayal kırıklığı da unutulmadı. Sarı-Kırmızılı camiada merak edilen soru şu: Yapılacak 4 transfer, taraftarların Arena'yı doldurması için yeterli olur mu? İşte FANATİK'in usta kalemlerinin cevabı:

Dolar ama!

Küme düşme hattına yakın seyreden Galatasaray, Aslantepe'yi doldurur. Sarı-Kırmızılı taraftarlar futbol takımını seyretmeye değil, stadı görmeye gider. Messi-Xavi-İniesta üçlüsü gelmeyeceğine göre, kimi transfer etseler farketmez, bu takım 4 futbolcu ile kurtulmaz, stadyum transferle dolmaz. Galatasaray'ın stat hayali 1 yıl önce başladı ancak yeni bitti. Taraftarlar kendi gözleri ile görmek için stada gidecektir. 5-6 maç sonrası turistik geziler de sona erer, taraftar da elini eteğini çeker. Bir mucize olur, Galatasaray ikinci yarı toparlanırsa iş değişir. Taraftar yeni stadın hatrına Aslantepe'ye gider...   

Raşit Altun

Kurban gerekiyor!

Bu saatten sonra TT Arena'nın dolması için sadece bir şartın yerine gelmesi yetmez. Tabii ki 4 süper transfer yapmak olumlu etki yaratacaktır taraftar üzerinde. Ama sahada hep golü ve galibiyeti kovalayan bir takım görmek isteyen taraftarın bir de görmek istemedikleri söz konusu; Adnan'lar, Ayhan, Hakan Balta, kaleciler, Mustafa Sarp, Barış gibi! 'Müşteri her zaman haklıdır' ilkesi uygulanırsa, kulübü ben de yönetirim o zaman! Aksi durumda ise kendilerine bu küfrü ve isyanı yaşam biçimi haline getirenleri görmek için Arena'ya gitmezler.  Bu sezon kaybedildi ve taraftar en tepeden kurban istiyor bu sefer. 15 Ocak'ta stadı açıp da gitmeyi planlayanlara bağlı her şey!

Ayhan Yılmaz

4 de yetmez!

Adnan Polat-Adnan Sezgin ikilisi 9 oyuncu gönderip, 9 yeni oyuncu almış. Sonuç malum. Transferi yine aynı ekip yapacağına göre değişen bir şey olmaz. Galatasaray'da değişmesi gereken takım kadrosu değil, Polat-Sezgin ikilisinin kafa yapısıdır. Bir büyük kulüpte bu kadar yoğun sirkülasyon olmaz. Olursa ortada büyük takım kalmaz. Tıpkı şimdi kalmadığı gibi. Devre arası transferleri, eksik mevkiiye yapılacak bir nokta transfer durumunda ancak fayda sağlar. Galatasaray'da ise eksik mevkii o kadar çok ki!.. Hangisine nokta atışı yapacaksınız? Üstelik bu kör nişancılarla!

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com