4 Yıl Sonra Aydınlanan Cinayetin Sırrı

4 Yıl Sonra Aydınlanan Cinayetin Sırrı
Ankara'da 4 yıl önce ortadan kaybolan Gönül Songur'un (29), vahşi bir cinayete kurban gittiği belirlendi.

Ankara'da 4 yıl önce kaybolan telekızın vahşi bir cinayete kurban gittiği ortaya çıktı. Dikenli tele bağlanıp senet imzalatılan kadın öldürülüp gömülmüş, 3 evine el konmuş...

- BAŞIM BELADA:
Songur, 28 Şubat 2007'de ablasını arayıp 'Başım belada. Telefonumu kapatıp İstanbul'a gideceğim' dedi. Ancak kendisinden bir daha haber alınamadı. Ablanın başvurusu üzerine takibe başlayan ekipler 4 yıl sonra neticeye ulaştı. Polis, öncelikle Songur'un telefon görüşmelerini mercek altına aldı. Fuhuş çetesiyle yaptığı görüşmeler dikkat çeti. Dosya Ankara Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne verildi.

- ÇETE TAKİBE ALINDI: Çete üyelerinin telefonları teknik takibe alındı. Telekızlık yapan Songur'un, Kenan G. ve adamları tarafından kendileri için çalışmaya zorlandığı, kabul etmeyince genç kadının kaçırılarak Gölbaşı'na götürüldü tespit edildi. 

- İŞKENCE YAPILMIŞ: Zanlıların, Songur'u dikenli tele bağlayıp işkence yaptığı, zorla 66 bin liralık senet imzalatıp başına vurarak öldürdüğü saptandı. Senetle oynayıp 366 bin liraya yükselten grup Songur'un Çankaya'daki 3 evini de hacizle ele geçirmiş. Baskınlarda Kenan G. ile 14 kişi gözaltına alındı. Zanlılarla birlikte çeşitli silahlar, uyuşturucu, senetler ve Songur'a ait 3 evin tapusu ele geçirildi.

BEHÇET OKTAY DOSYASI AÇILDI
15 zanlıdan biri, Songur'un dostu İbrahim K. çıktı. Genç kadını çeteyle tanıştıran İbrahim K.'nin ise eski Özel Harekat Daire Başkanı Behçet Oktay'ın 2009'da Dikmen'deki evinin önünde intihar ettiği sevgilisi Neriman Fıçıcı'nın erkek kardeşi olduğu öğrenildi. İbrahim K., Songur kaybolunca Oktay'a durumu anlatıp yardım istemiş. Bu bilgi, poliste Behçet Oktay'ın şüpheli intiharının fuhuş çetesiyle bağlantılı olabileceği kuşkusunu uyandırdı. Polis, şimdi Oktay'ın intiharının çeteyle bağlantısı olup olmadığını araştırıyor.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com