40 Hırsızı Tek Başına Etkisiz Hale Getirdi Ve...

40 Hırsızı Tek Başına Etkisiz Hale Getirdi Ve...
Nepal ordusundan emekli olan Shrestha bulunduğu treni soymaya kalkışan 40 hırsızı etkisiz hale getirdi. 3 hırsızı öldüren, 8'ini yaralayan eski askere Nepal ve Hindistan onur nişanı verdi..

Nepalli asker, tren yolculuğu sırasında tüm yolcuları soymaya ve bir genç kıza tecavüz etmeye kalkan 40 hırsızı tek başına etkisiz hale getirdi. Sadece Nepalli askerlere özgü “khukuri” adlı bıçağını kullanan Bishnu Shrestha (35), hırsızların üçünü öldürdü, sekizini de yaraladı, diğerleri de korkularından kaçtı. Ordudan gönüllü olarak emekli olan Shrestha, Hindistan'dan trenle evine döndüğü sırada 40 kişilik silahlı hırsız çetesi treni durdurarak yolcuların mücevherlerini, cep telefonlarını, paralarını ve dizüstü bilgisayarlarını toplamaya başladı.

İlk başta sessiz kalan Shrestha, hırsızların yanında oturan reşit olmayan genç bir kıza ailesinin önünde tecavüz etmeye kalkıştığını görünce harekete geçti. Shrestha, hırsızları teker teker kontrol altına alarak etkisiz hale getirmeye başladı. Bıçağıyla üçünü öldürüp, sekizini de yaraladıktan sonra diğer hırsızlar koşarak uzaklaştı. Olay üzerine kahraman haline gelen Shrestha'ya hem Nepal hem de Hindistan onur nişanı verdi. Hindistan ayrıca para ödülü verileceğini, uçak ve tren biletlerinde indirim yapılacağını açıkladı. Shrestha da gönüllü emekliliğine son vererek orduya dönme kararı aldı.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com