40 kız çocuğuna 1 yıl tecavüz!

40 kız çocuğuna 1 yıl tecavüz!
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 1 yıl boyunca 40 kızın tecavüze uğramasına göz yumdu.
Geçen günlerde medyada yer bulan İstanbul Beyoğlu’nda mahkeme kararıyla ailelerden alınarak Taksim’deki Bakım ve Sosyal Rehabilitasyon Merkezi’ne yerleştirilen kız çocuklarının 1 yıl süreyle zorla fuhuş yaptırıldığı haberleri Meclis'e taşındı.
 
CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin’e ağır ifadlerle yüklenerek istifa etmeye davet etti.
Yılmaz, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı’nın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına soru önergesi verdi. 
 
CHP Uşak Milletvekili Dilek Akagün Yılmaz soru önergesinde  “Basında yer alan haberlere göre İstanbul Beyoğlu’nda mahkeme kararıyla ailelerden alınarak Taksim’deki Bakım ve Sosyal Rehabilitasyon Merkezi’ne yerleştirilen kız çocuklarını fuhuşa zorladıkları iddiasıyla, rehabilitasyon merkezi eski müdürü ve iki yardımcısı gözaltına alınmıştır” diyerek şöyle dedi: 
 
“Koruma altındaki kız çocuklarının kurum yetkilileri tarafından fuhuşa zorlanması gibi çok ciddi bir iddia varken Bakanlığınız tarafından neden acilen önlem alınmamış 1 yıl gibi uzun bir soruşturma süresi beklenmiştir? 
 
Ülkemizin çeşitli bölgelerinde bulunan Bakanlığınıza bağlı diğer kurumlarda da bu tarz suçların işlenmesi ihtimaline karşın daha ciddi denetlemeler yapılması için ne türden önlemler alıyorsunuz? 
 
Devlet tarafından yasa gereği koruma altına alınarak Bakanlığınız kurumlarında barındırılan çocukların, beden, ruh ve ahlaki gelişimleri veya şahsi güvenliklerinin yine devlet görevlileri tarafından suistimal edilmesi bakanlığınızın kusuru değil midir? Bakanlığınızın yeterli denetimi yapmaması ve ihbarları zamanında değerlendirmemesi sonucunda 40 kız çocuğunun l yıl süreyle fuhuşa zorlanmasının devam ettiği iddiası affedilemez bir kusurdur, istifa etmeyi düşünüyor musunuz?” (BCE)
 
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com