40 yıl önceki depremde ölenler için mevlit

40 yıl önceki depremde ölenler için mevlit
Hisarcık ilçesine bağlı Dereköy beldesinde, 1970 yılında Gediz ilçesinde meydana gelen depremde ölen 40 kişi için mevlit okutuldu ve 2 bin kişiye lokma dağıtıldı.

Hisarcık ilçesine bağlı Dereköy beldesinde, 1970 yılında Gediz ilçesinde meydana gelen depremde ölen 40 kişi için mevlit okutuldu ve 2 bin kişiye lokma dağıtıldı. Dereköy Belediye Başkanı İsmail Akbulut, 28 Mart 1970'de yaşanan Gediz depreminde beldede büyük yıkım oluştuğunu söyledi. Deprem sonrası evlerin tamamına yakınının yıkıldığını, 40 kişinin öldüğünü ifade eden Akbulut, şöyle konuştu:
''40 yıl önce depremde vefat eden vatandaşlarımızın ölümünün 40'ıncı yıl dönümü münasebetiyle Merkez Camide mevlit ve hatimler okutulup dualar yapıldı. Daha sonra 3 Eylül Meydanı'nda yaklaşık 2 bin kişiye lokma ikram edildi. Bu yıl ilk defa düzenlenen anma günü etkinliklerini geleneksel hale getirilerek bundan böyle her yıl düzenlemeyi düşünüyoruz.'' Anma etkinliklerine Şeyhler belde Belediye Başkanı Alaattin Ölmez, Kayaköy belde Belediye Başkanı Erdoğan Dirican, Eski Gediz belde Belediye Başkanı Feridun Altıntop, Erdoğmuş belde Belediye Başkanı Bahri Uluten, Gümele belde Belediye Başkanı Ali Aydop, Gürlek belde Belediye Başkanı İbrahim Ulusoy, Yenice belde Belediye Başkanı Mehmet Topcu ve vatandaşlar katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com