40'ında üniversiteli oldu

40'ında üniversiteli oldu
Kütahya’nın Simav ilçesinde yaşayan Hakan Yenen 40 yaşında üniversiteli oldu.

Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Simav Meslek Yüksek Okulu’nda gençlerle birlikte sıralara oturan bir çocuk babası Yenen’in en yakın arkadaşları gençler oldu. 

Simav Belediyesi Basın ve Halklar İlişkiler Bölümünde görevli Hakan Yenen girdiği sınavda Simav Meslek Yüksek Okulu Yerel Yönetimler Bölümünü kazandı. Kısa sürede üniversite hayatına uyum sağlayan ve en yakın arkadaşlarını üniversitede edinen Yenen’i sergilediği örnek davranışlarından dolayı öğrencilerin yanı sıra okuldaki hocaları da çok takdir ediyor.

“GENÇLERLE BİRLİKTE MEZUN OLMAK BANA GURUR VERECEK”

Aksatmadan geldiği okulunda çalışkanlığı ile dikkat çeken Yenen, üniversitede geçen günlerini şöyle anlattı: 
“Belediyedeki mesaimi aksatmıyorum. Derslerim mesai bitimi yani saat 5’de başlıyor. Eşim Simav İlçe Tarım Müdürlüğünde Ziraat Mühendisi. Biricik evladım Damla da Afyon Sosyal Bilimler Lisesinde okuyor. Ben de üniversiteye bu yıl başladım. Başlangıçta zorlanacağımı düşünüyordum. Ancak şimdi her şey yolunda. Bana en büyük desteği gençler sağlıyor. İyi ki üniversiteye başlamışım. Bana göre hayatımın en güzel ve en verimli çağını yaşıyorum. Ne yapmak isteğimi artık iyi biliyorum. Arkadaş edinme konusunda da neredeyse hiç zorlanmadım. Yeni nesilden çok şeyler öğreniyorum. Hepsi bana çok yakın davranıyorlar. Buradan gençlerle birlikte mezun olmak bana gurur verecek. Buna yürekten inanıyorum."

Öğretim görevlisi Tahsin Güler ise, “Hakan davranışlarıyla arkadaşlarına çok iyi örnek oluyor. Öğretmenler olarak bizler, bunun yanında öğrenciler de Hakan’ı çok seviyoruz. Derslerine çok iyi hazırlanıp geliyor” dedi.

Öğrenci Zeynep Çakmak da, “Yaşına göre çok azimli. Bizden daha deneyimli ve bilgili. Kendisini örnek alıyoruz” derken, Büşra Avşar isimli öğrenci ise, “Sınıfımızda 40’lı yaşlarda birisinin olması gerçekten çok güzel bir duygu. Tecrübeleriyle bize örnek oluyor. Sonuçta bizden daha çalışkan” dedi.(SBK)

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com