46 bin AKP'li sahte çıktı!

46 bin AKP'li sahte çıktı!
CHP'li milletvekili AKP'nin 46 bin sahte üyesini ortaya çıkardı.
CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu AKP'nin başka partide üyelikleri bulunan vatandaşların üye yapılmasını Meclis gündemine taşıdı. Kulkuloğlu, Adalet Bakanı Sadullah Ergin'e başka partilerde üyelik bulunupta AKP'ye üye yapılan vatandaşların sayısını sordu.
 
Sadullah Ergin de başka partilere üye iken AKP tarafından üye yapılıp, sonra başka partiye üye olduğu anlaşılan, AKP üyelikleri düşenlerin sayısının 46 bin olduğunu Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığıyla yapılan yazışmadan sonra açıkladı.
 
46 bin 692 kişinin başka partiye üye olmasına rağmen AKP'ye üye yapıldığı kanıtlanmış oldu.
 
Konunun aydınlanmasını sağlayan CHP Kayseri Milletvekili Şevki Kulkuloğlu ise "Masa başında AKP il ve ilçe yöneticilerinin, kişilerin haberi, onayı ve rızası olmaksızın bilgileri başka kamu birimlerinden alınmak sureti ile AKP’ ye gizlice üye yazıldığının bir sonucu olarak gözler önüne serilmektedir. İktidarda ki bir siyasi parti kendi eliyle sahte üye yapma girişimi, ileriki günlerde değiştirmeyi planladıkları siyasi partiler yasasında, siyasi partilerin üye sayılarına yönelik hazine yardımı alması düşüncesinin etkili olup olmadığı daha iyi anlaşılacaktır" dedi. (BCE)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com