47 sürücü kursuna soruşturma açıldı!

47 sürücü kursuna soruşturma açıldı!
Rekabet Kurulu, anlaşarak kurs ücretlerini belirledikleri gerekçesiyle soruşturma başlattı.
Rekabet Kurulu, Samsun'da 30, Nevşehirde 17 olmak üzere toplam 47 sürücü kursu hakkında, anlaşarak kurs ücretlerini belirledikleri gerekçesiyle soruşturma başlattı.
 
Rekabet Kurumu'nun internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Samsun ve Nevşehir'de faaliyet gösteren sürücü kurslarının anlaşarak kurs ücretlerini belirledikleri yönünde yapılan ihbarlar üzerine yürütülen ön araştırma, Rekabet Kurulu tarafından karara bağlandı. Ön araştırma sonucunda ulaşılan bulguları yeterli bulan Kurul, Samsun'da 30, Nevşehir'de 17 olmak üzere toplam 47 sürücü kursu hakkında soruşturma açtı.
 
Rekabetin Korunması Hakkında Kanun'un 4. maddesi, teşebbüsler arasındaki rekabeti sınırlayıcı anlaşmalar ve uyumlu eylemleri yasaklıyor. Kurul kararıyla, Samsun'daki sürücü kursları hakkında 23 Aralık 2011 tarihli protokol ve bu protokole bağlı olarak imzalanan senetler ile ortak fiyat tespit etmek, azami kursiyer sayısını belirlemek ve havuz sistemi kurarak gelir paylaşmak suretiyle; Nevşehir'deki sürücü kursları hakkında da adı geçen kursların, kurs ücretlerini, indirim ve ücrete ilişkin diğer koşulları anlaşarak belirlemek suretiyle söz konusu kanun maddesini ihlal edip etmediklerinin tespiti amacıyla soruşturma başlatıldı. (NSK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com