47 yıllık camii yıkılıyor

47 yıllık camii yıkılıyor
Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı Kadıköy beldesinde bulunan 47 yıllık caminin yıkılacağını açıklandı.

Kadıköy'ün her geçen gün büyüdüğünü bildiren Kadıköy Belediye Başkanı Hasan Özel ile Fatih Mahallesi muhtarı Yaşar Özer, “Kadıköy'e yakışır daha modern bir cami inşa edebilmek 47 yıllık camiyi yıkma kararı aldık. Camimiz artık beldemize küçük geliyor. Kadıköy hızla büyüyor. Şu anda camimiz 150 metrekare. Yeni yapılacak olan cami ise 350 metrekarelik alana oturacak. Altında kuran kursu, abdes alma yerleri yanında tuvaletler bulunacak. Üst katı ise cami olacak.”dediler.

1 YIL İÇİNDE BİTİRİLMESİ HEDEFLENİYOR
Fatih Mahallesi muhtarı ve yanı zamanda cami yaptırma derneği başkanı olan Yaşar Özer, “5 Eylül tarihinde caminin yıkımına başlıyoruz. Camimizide geçici olarak belediye yanına taşıyarak ibadetimizi burada yerine getireceğiz. Kadıköy Belediye Başkanımız Hasan Özel, Ramazan Çalışkan ve Cemil Duman'dan oluşan dernek üyelerimizle gecemizi gündüzümüze katıp, bir yıl içinde caminin bitirilmesini hedefliyoruz. Hayırsever işadamı ve Kadıköy halkının desteklerini bekliyoruz”diye konuştu.
Yeni yapılacak olan modern caminin projesinin hazır olduğu, çift minareli olacağı ve yaklaşık 1 milyar liraya mal olmasının beklendiği öğrenildi.
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com