475 kişi istihdam edilecek

475 kişi istihdam edilecek
Toplum yararına çalışma programı ile ilgili İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Olağanüstü toplantısı, Vali Şükrü Kocatepe başkanlığında yapıldı.

Toplum yararına çalışma programı ile ilgili İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Olağanüstü toplantısı, Vali Şükrü Kocatepe başkanlığında yapıldı.

Toplum yararına çalışma programı ile ilgili İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Olağanüstü toplantısı, Vali Şükrü Kocatepe başkanlığında yapıldı. Yapılan toplantıda toplum yararına bir iş ya da hizmetin gerçekleştirilmesini sağlayan 60 proje değerlendirilerek çalıştırılacak personel sayısı ile süreleri belirlendi.
     31 Ağustos 2009 tarihinde müracaat süresi dolan ve bu süre zarfına kadar İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri, Belediyeler, Müftülük, Orman Bölge Müdürlüğü, Kütahya Yoncalı Dübecik Kaplıcaları İşletmesi, Kütahya İli Çevre Koruma Vakfı, Kütahya İl Özel İdaresi, Kütahya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Kütahya Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü ile Özel sektörden toplam 60 müracaatın olduğu projeler değerlendirilerek karar bağlandı. İdari gider ve kar marjı konulan projelerin desteklenmediği kurulda 60 projeden 53 projenin tamamına destek verildi. Kabul edilmeyen 1 proje Orman Bölge Müdürlüğüne ait diğer 6 proje ise özel sektör tarafından yapılmış ve Belediyelere ait. Kabul edilmeyen 7 projenin sebebi ise kar marjının ve idari giderin yer alması.
     Toplum yararına çalışma programına yapılan tekliflerin dağılımı ise Milli Eğitim Müdürlüklerine ait 14 projede 266 kişi, Belediyelere ait 33 projede 171 kişi, Müftülüğe ait 1 projede 9 kişi, Kütahya Yoncalı Dübecik Kaplıcaları İşletmesine ait 1 projede 4 kişi, Kütahya İli Çevre Koruma Vakfına ait 1 projede 4 kişi, Kütahya İl Özel İdaresine ait 1 projede 15 kişi, Kütahya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne ait 1 projede 2 kişi, Kütahya Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğüne ait 1 projede 4 kişi olmak üzere toplan 475 kişi istihdam edilecek.
     Toplum yararına yapılan bu projelerde çalışabilmek için İŞKUR'a kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, daha önce bu programa hiç katılmamış olmak, emekli, dul, malül ve yetim aylığı almamak, kamudan herhangi bir ad altında maaş ve benzeri geliri bulunmamak'' gerekiyor. Yapılan toplantıda projeden daha sağlıklı yararlanabilmek ve iş gücünü artırmak amacıyla müracaat edecek şahısların projelere ve iş vasıflarına göre müracaat etmeleri kararı alındı.
     Vali Şükrü Kocatepe başkanlığında yapılan toplantıya Belediye Başkanı Mustafa İça, Vali Yardımcısı Cengiz Horozoğlu ve kurul üyeleri katıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com