4/C'li çalışanlardan Başbakan'a dilekçe

4/C'li çalışanlardan Başbakan'a dilekçe
Türk Eğitim-Sen Afyonkarahisar Şubesi tarafından, 4/C'li çalışanların kadroya alınmasıyla ilgili Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a dilekçe gönderildi.

Türk Eğitim-Sen Afyonkarahisar Şubesi tarafından, 4/C'li çalışanların kadroya alınmasıyla ilgili Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a dilekçe gönderildi.
PTT önünde bir araya gelen Türk Eğitim-Sen üyeleri, burada bir basın açıklaması yaptı. Grup adına basın açıklamasını yapan Türk Eğitim-Sen Afyonkarahisar Şube Başkanı Erol Özsoy, Türkiye genelinde başlatılan dilekçe kampanyası ile Başbakan Erdoğan'a 4/C'li çalışanların kadroya alınmasını talep ettiklerini söyledi. Dilekçe örneğini okuyan Özsoy, kamuda çalışanlar arasında en kısıtlı haklara sahip olan kesimin 4-C'li çalışanların olduğunu söyledi. Bu kapsamda çalışanların, yıllık izin, iş güvencesi, sosyal
yardım gibi haklarının bulunmadığını ileri süren Özsoy, maaşlarının da son derece düşük olduğunu savundu.
2010 yılında gerçekleştirilen toplu görüşmelerde aile yardımının tüm sözleşmeli personele ödenmesi konusu kararının alındığını belirten Özsoy, 5 ay önce verilen sözün hala hayata geçirilmediğini savunarak, şöyle devam etti:
'Haziran 2011'de kamuda sözleşmeli olarak çalışmakta olan personelin kadroya geçirilmesi sağlanmışken, biz 4-C'li personelin kapsam dışında tutulması, kamuda sözleşmeli olarak çalışan, kamu görevlileri sendikalarına üye olma hakkı bulunan ve dolayısıyla kamu görevlisi olarak kabul edilmesi gereken bizlerin bir kez daha mağdur edilmesine neden olmuştur. Bu bakımdan Anayasa'nın eşitlik ilkesi adına biz 4-C'li personelin de kadroya geçirilmesi gerekmektedir.'
Yapılan basın açıklamasının ardından grup adına, toplanan dilekçeleri Türk Eğitim-Sen Şube Başkanı Erol Özsoy, PTT'den gönderdi. Grup, daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com