4/C'ye Geçirilmek mi İsteniyor?

4/C'ye Geçirilmek mi İsteniyor?
Kütahya Sevgi Yolu'nda TEKEL İşçilerine destek için TÜRK-İŞ, KAMU-SEN, KESK ve EĞİTİM-SEN Kütahya İl Temsilcileri birlikte oturma eylemi gerçekleştirdiler. Oturma eyleminden sonra katılan bütün sendikalar adına basın açıklamasını TÜRK-İŞ Senedikası Kütah

Kütahya Sevgi Yolu'nda TEKEL İşçilerine destek için TÜRK-İŞ, KAMU-SEN, KESK ve EĞİTİM-SEN Kütahya İl Temsilcileri birlikte oturma eylemi gerçekleştirdiler. Oturma eyleminden sonra katılan bütün sendikalar adına basın açıklamasını TÜRK-İŞ Senedikası Kütahya Şube Başkanı Eşref Erden yaptı. Basın açıklamsınada hazır bulunan bütün sendikalar hükümetin bütün kamu kurumlarını 4/C'lileştirilmek istediğini iddia ettiler.
Kütahya Sevgi Yolu'nda TEKEL İşçilerine destek için TÜRK-İŞ, KAMU-SEN, KESK ve EĞİTİM-SEN sendikları birlikte oturma eylemi gerçekleştirdiler. Oturma eyleminden sonra katılan bütün sendikalar adına basın açıklamasını TÜRK-İŞ Senedikası Kütahya Şube Başkanı Eşref Erden yaptı. Basın açıklamasında hükümete yüklenen Eşref Erden yaşanan bütün krizlerden hükümetin sorumlu olduğunu  iddia etti. Erden, Balıkesir'in Dursunbey İlçesinde grizu patlaması sonucunda hayatını kaybeden işçilerin ailelerine başsağlığı dileyerek, ölen işçilerin ihmalkarlık kurbanı olduklarını belirtti. Daha önce de Buras'nın Kemalpaşa İlçesinde de grizu patlamsı sonucunda hayatını kaybeden işçilerin olduğunu hatırlatan Erden, iş kazası ve meslek hastalıkları açısından en riskli iş kolları arasında madenciliğin olduğunu vurgulayarak, madencilik başta olmak üzere bütün iş kollarında teknolojinin bütün imkanlarından yararlanılması gerektiğini sözlerine ekeldi.  
Konuşmalar sık sık ''hekes hak ettğini bulur, AKP halka hesap verecek, işçi memeur el ele'' gibi sloganlarla  kesildi.
Erden, Türkiye'de işsizliğin had safaya çıktığını belirterek, çalışan insanların işini kaybetmek korkusuyla iş yerlerinde ki aksaklıklara göz yumduklarını söyledi. Çalışan kişilerin işyerinde ki sağlıksız olumşumların farkında olduğunu ifade eden Erden; ''İşçiler işlerini kaybetmekten korktukları için patronlara ses çıkarmıyorlar. Çünkü işçi biliyorki Türkiye'de şu an 4 milyon işsiz var. Patron kendisini işten kovar yerine sokakta işsiz güçsüz dolaşan birini işe alır. İnsanlar İşsizlik korkusuyla canlarını hiçe sayarak çaşılıyorlar. Bu durmun oluşmasında tek suçlu bu ülkeyi yönetenlerdir.''dedi. Bu durumun bütün iş kolları için geçerli olduğunu savunan Erden, bütün çalışanların bu işsizliğe ve çaresizliğe karşı birlik olamaya çağırarak; ''Bugün TEKEL işçilerinin Ankara'nın ayazında yaşadıklarını yarın sizin yaşamayacağınız ne malum. Bana dokunmyan yılan bin yaşasın mantığı ile hareket etmemek gerekir. Hükümet, kamuya ait bütün demir baş kurumları tek tek satıyor bu satışa dur deme zamanı geçiyor.''dedi.
Erden, TEKEL işçilerinin direnişiyle gündeme gelen 4/C'nin hiçbir önkoşula bağlı olmaksızın hemen ve bütün sonuçlarıyla kaldırılması gerektiğini belirterek, böylelikle bu utnaç verici uygulamadan işçilerin kurtarılmasınında sağlanacağını ifade etti.
Erden, 4/C uygulaması ile ilgili çarpıcı açıklamalarada bulunarak, TEKEL işçilerinin yaşamış olduğu sorunların yakın bir gelecekte PTT, şeker fabrikaları, enerji işyerleri ile ve buna benzer kamu işyerlerinde çalışan işçileri de kapsayacak yeni bir 4/C uygulamalarının oluşturulması için mevcut hükümetin planlar yaptığını savundu.
Erden, son olarak mevcut hükümetin KÜMAŞ, Azot, Şeker, Gümüş, Telekom ve TEKEL'i sattıkklarını belirterek, bu satışların bir anönce durdurulması gerektiğini vurguladı.
 Daha sonra bütün sendikalar slgonlar atarak olaysız bir biçimde dağıldılar.(M.AKSU)
 
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com