5 Aydır kayıp…

5 Aydır kayıp…
KÜTAHYA'LI 17 YAŞINDAKİ NEZİHA “5 DAKİKA SONRA GELECEĞİM” DEDİ 5 AYDAN BERİ KAYIP….BABASI'NA “ BİR ARKADAŞIM DIŞARIYA GELECEK, HEMEN GELİYORUM” DEDİ AMA AYLARDIR HİÇ BİR İZ YOK

KÜTAHYA'LI 17 YAŞINDAKİ NEZİHA “5 DAKİKA SONRA GELECEĞİM” DEDİ 5 AYDAN BERİ KAYIP….
BABASI'NA “ BİR ARKADAŞIM DIŞARIYA GELECEK, HEMEN GELİYORUM” DEDİ AMA AYLARDIR HİÇ BİR İZ YOK
İHSAN TUNÇOĞLU- AKİS
Kütahya'lı 17 yaşındaki Neziha Ceyhan, “ 5 dakika sonra geliyorum” dedi.Tam 5 aydan beri dönmedi. Anne-Babası ayrı olan Neziha, Babası Mustafa Ceyhan'ın Gaybi Efendi Mahallesindeki Evinden çıkarken “ Hayriye isimli arkadaşım aradı. Dışarıda bekleyecek, konuşup hemen dönerim” dedikten sonra bir daha geri dönmedi. Kayıplara karışan kızının bir an önce ortaya çıkmasını bekleyen ve Polis ve Jandarmaya başvuran Baba Mustafa Ceyhan şunları söyledi: “ Kızım aslında Annesi ile beraber kalıyordu. Ancak kayıp olmasından 1 hafta önce bana gelip, bir süre benim evimde kalmak istediğini söyleyince ben sevindim ve (tabi kızım ne kadar istersen kalabilirsin) dedim. Geldiğinin 3.günü cep telefonu çaldı. Baba dedi( beni Hayriye aradı. Dışarıda 5 dakika konuşup döneceğim. Ben de gayet normal olarak karşıladım. Ancak aradan yarım saat geçtiği halde gelmeyince merak ettim. Tam bu esnada Neziha aradı ve “ baba,benim telefon arızalandı. Hayriye'nin telefonundan arıyorum. Sevgi Yolunda geziyoruz. Merak etme” dedi.Ben rahat bir nefes aldım. Ancak saatler geçtiği halde dönmeyince, arkadaşı Hayriye'yi aradım. (Biz 1 saat önce ayrıldık. Eve gideceğini söylemişti) cevabını alınca, Annesi Behiye'yi aradım. Gelmediğini söyleyince ben hemen Polise koştum. Durumu anlattım. Jandarmaya da haber verildi… Erkek arkadaşı vardı. Polis araştırma yaptı. Ailesiyle görüştü. Ancak erkek arkadaşı Rıza S. nin olaydan önce askere gittiğini öğrendik.”
HİÇ BİR HABER VE İZ YOK
Her gün Polis Merkezine gidiyorum.Hiç bir haber çıkmadığını söylüyorlar. Kahroluyorum. Aradan 1 hafta geçince telefonuma bir mesaj geldi. “Annem hasta ben onunla ilgileniyorum. Merak etme baba”diyor. Ancak numara kendisinin değildi.Bu arada Annesi Behiye Gülhan'ı aradım”.Ben hasta filan değilim, bana da hiç gelmedi. Ne olur O'nu bul bana iyi haber getir”diye ağladı. Bu arada mesajın geldiği numarayı sorguladım. Telefonun sahibi olan Engin Y.'yi aradım. Kızımı sordum. “Ben kızını tanımam. Yolda giderken bana kontörünün bittiğini ve mesaj atması gerektiğini söyledi.Ben de atabilirsin” dedim…. Bu numarayı ve sahibinin ismini Polise bildirdim. Ancak Polis ilgilenmedi.Kütahya Organize Sanayide işçi olarak çalışıyorum. İşden çıkar - çıkmaz yollara düşüp, acaba (Nezihamı bulabilirmiyim diye sorup, soruşturuyorum. Amam nafile. Bu gidişle aklımı kaybetmezsem iyi. Sır oldu. Sanki yer yarıldı içine girdi. Yok, yok, yok…”

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com