5 çılgın profesör haberine bakanlıktan yalanlama

5 çılgın profesör haberine bakanlıktan yalanlama
Akşam Gazetesi’nin manşetten verdiği “5 Çılgın Profesör” başlıklı haber yalanlandı..
Akşam Gazetesi’nin manşetten verdiği “5 Çılgın Profesör” başlıklı haber, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yapılan bir yazılı açıklama ile yalanlandı.. 
 
İşte o açıklama :
 
20.03.2013 Tarihli Akşam Gazetesi’nin Manşetten verdiği “5 Çılgın Profesör” başlıklı haberde yer alan “İşte Türkiye’yi dönüştürecek beyin takımı… Başbakan Erdoğan, Kanal İstanbul, 3.havalimanı gibi çılgın projelere karar verecek ekibi seçti. Yıkım-yapım dönüşüm bu hocalara emanet” gibi ifadeler abartı ve gerçek dışıdır.
 
Haberde yer alan profesörler, Çevre ve Şehircilik Şurası için seçilmiş danışma kurulu üyeleridir. Bu profesörler yılda bir kere toplanacak şuranın gündemini belirleyeceklerdir. Dünyadaki şehirleri inceleyip, rapor hazırlayacaklardır. Bakanlık ise hazırlanan bu raporda ifade edilen görüş ve teklifleri uygunsa değerlendirmeye alacaktır. Raporların herhangi bir bağlayıcılığı yoktur. Haberde yer alan “Bakan Erdoğan Bayraktar’la Çamlıca da bir araya gelindi” ifadeleri doğru değildir.
 
Haberde yer alan Kanal İstanbul, 3’üncü havaalanı gibi çılgın projelere karar verecek ifadelerinin ise gerçekle hiçbir alakası yoktur. Bu kişiler, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na ait bu projelerin; hiçbir aşamasında, hiçbir şekilde bulunmayacaklardır. Ayrıca kentsel dönüşüm konusunda nerelerin yıkılıp nerelerin yapılacağı onlardan sorulacak ifadesi de doğru değildir. Sadece Sayın Bakan Erdoğan Bayraktar’a bilgilendirme yapabilirler.
 
Çılgın projelelerle bizzat ilgilenen Başbakan; Şura üyelerini kendi seçti ifadesi de tamamen gerçek dişidir. Adı geçen şahısların seçiminin Sayın Başbakanla hiçbir alakası yoktur. (AAK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com