5 dekarlık makilik alan yandı

5 dekarlık makilik alan yandı
Kütahya Simav'ın Muradınlar Mahallesi Teknoloji Fakültesi ile Meslek Yüksekokulu'nun bulunduğu Muradınlar Kampus alanının bitişiğindeki 5 dekarlık makilik alan yandı.

Kütahya Simav'ın Muradınlar Mahallesi Teknoloji Fakültesi ile Meslek Yüksekokulu'nun bulunduğu Muradınlar Kampus alanının bitişiğindeki 5 dekarlık makilik alan yandı. Yangına kırık cam şişelerinin sebep olduğu tahmin ediliyor.
Öğleden sonra saat 15.00 sıralarında çıkan yangına ilk müdahaleyi kampus alanındaki yurt inşaatında çalışan 50 dolayındaki işçiler müdahale etti. Daha sonra olay yerine gelen Simav Belediyesi ile Orman İşletme Müdürlüğüne ait arozözler ile iş makineleri yangına müdahale ederek büyümesini önledi.
Simav Teknoloji Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Rüştü Güntürkün ile Simav Meslek Yüksek Okulu Müdürü Mehmet Korkmaz, yangının büyümesine izin vermeyen yurt inşaatı işçileriyle Simav Belediyesi ve Orman İşletme Müdürlüğüne ait yangın söndürme ekiplerini teşekkür etti.
Simav Belediyesi İtfaiye Müdürü Mustafa İşleyen son günlerde mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığı nedeniyle vatandaşları yangına karşı daha dikkatli olmaları hususunda uyardı.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com