5 kardeşin 5'i de TL

5 kardeşin 5'i de TL
Tasarımı, TL simgesi seçilen Tülay Lale, kendisi gibi dört kardeşinin de isminin 'T' ile soyisimlerinin 'L' ile başladığını söyledi. Lale, "Bu anlamda ailemizin ismi paraya kazındı" dedi

TL simgesinin tasarımcısı Tülay Lale, beş kardeş olduklarını ve beşinin de isimlerinin 'T' ile soyisimlerinin de 'L' ile başladığını söyledi.

Lale, ''Bu anlamda aslında ailemizin isminin paramıza kazındığını düşünüyoruz'' dedi.

TÜrk Lirası'nın simgesi dün düzenlenen basın toplantısıyla kamuoyuna sunuldu. Tasarım yarışmasında ipi, 8 bin 362 aday arasından sıyrılan İZ Grup Yönetim Kurulu Başkanı Tülay Lale göğüsledi.

Lale, yarışmanın ödülü olan 25 bin TL'yi tasarım da kendisine yardımcı olan iki ağabeyine vereceğini söyleyerek şöyle devam etti:

"Türesin Lale ve Tahsin Lale. İkisi de benim ağabeyim. Biz beş kardeşiz ve beşimizin de isimleri 'T' ile soy isimlerimiz de 'L' ile başlıyor. Bu anlamda aslında ailemizin isminin paramıza kazındığını düşünüyoruz. İlk iki çocuğun ismi konulurken bir tesadüf olmuş ama annemle babam son üçünü düşünerek koymuşlar. TL'nin simgesini bizim yapmamız belki de yıllar önce yazılan bir kaderdi.''

'EURO VE DOLARLA YARIŞACAK'

Tülay Lale, yaptığı açıklamada simgenin, Tayyip rdoğan'ın baş harflerine, haç işaretine ve Ermeni parasının simgesine benzetilmesine de değindi. Lale, "Bizim mantığımız zaten şuydu; bu simge Euro ve dolarla yarışacak bir simge olmalıydı. Herkes, 'simgeyi gördüğümüzde Euro aklımıza geliyor' diyor ama ben de diyorum ki Euro ve doları gördüğünde herkesin aklına TL gelecek'' yanıtını verdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com