5 kilometrelik uğurlama!

5 kilometrelik uğurlama!
250 nüfuslu köyde şehidi 20 bin kişi uğurladı

Hakkari'nin Çukurca İlçesinde bölücü terör örgütünün saldırısında şehit olan Piyade Er Ufuk Bozkurt, Kırklareli'nin 11 bin 900 nüfuslu Vize İlçesi'ne bağlı 250 nüfuslu Çavuşköy'de, yaklaşık 20 bin kişinin katıldığı törenin ardından gözyaşları arasında toprağa verildi.

Vize Devlet Hastanesi morgundaki Türk Bayrağına sarılı şehidin cenazesi, bugün saat 11.00'de askeri yetkililer tarafından alınanarak cenaze aracına konuldu. Cenazeyi ellerindeki Türk bayrakları ile hastane önünde bekleyen yaklaşık 10 bin kişi karşıladı. Cenaze aracı insanların içinden güçlükle geçip köye giderken, hastanenin önündeki kalabalık yaklaşık 2 kilometrelik kuyruk oluşturdu ve yürüyerek 5 kilometre uzaklıktaki köye gitti. Çevre il ve ilçelerden araçları ile köye gelmek isteyenler nedeniyle köy yolunu trafiğe kapandı ve yaklaşık 5 kilometrelik kuyruk oluştu.

GÖZYAŞI SEL OLDU

Köye getirilen şehidin Türk bayrağına sarılı cenazesi ilk olarak baba evine getirildi. Burada şehidin babası Fedai Bozkurt, annesi Naciye Kösem ve şehidin diğer yakınları tabuta sarılarak uzun süre gözyaşı döktü. Ardında da şehidin cenazesi köy camiinin önüne getirildi. Buradaki törene Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Kırklareli Valisi Mustafa Yaman, 55'nci Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Sinan Yayla, AK Parti ve CHP Kırklareli Milletvekileri, şehidin yakınları ve yaklaşık 20 bin kişi katıldı.

ANNEDEN OĞLUNA SON ÖPÜCÜK

Ayakta durmakta güçlük çeken ve sürekli ağlayan anne Naciye Kösem, cenaze namazının ardından oğlunun tabutu başındaki fotoğrafını aldı ve dakikalarca öptü. Anneyi tabutun başından yakınları güçlükle alabildi. Baba Fedai Bozkurt ise, yakınlarına “Ağlamayın, dik durun, ben şehit babasıyım, dik duruyorum” dedi.

Burada kılınan cenaze namazının ardından şehit er, alkışlar eşliğinde silah arkadaşlarının omuzunda köy mezarlığına taşındı. Okunan duaların ardından da gözyaşları içinde toprağa verildi. DHA
 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com