5. Meslek Yüksekokulları Müdürler Toplantısı

5. Meslek Yüksekokulları Müdürler Toplantısı
İki yılda bir yapılan meslek yüksekokulları müdürler toplantısının 5'incisine, Dumlupınar Üniversitesine (DPÜ) bağlı meslek yüksekokullarının müdürleri de katıldı.

İki yılda bir yapılan meslek yüksekokulları müdürler toplantısının 5'incisine, Dumlupınar Üniversitesine (DPÜ) bağlı meslek yüksekokullarının müdürleri de katıldı.
DPÜ Rektörlüğünden yapılan yazılı açıklamada, 5. Ulusal Meslek Yüksekokulları Müdürler Toplantısının, Süleyman Demirel Üniversitesi ev sahipliğinde Isparta'da gerçekleştirildiği bildirildi.
YÖK Yürütme Kurulu üyesi Prof. Dr. Durmuş Günay'ın onursal başkan olarak katıldığı toplantıya, YÖK Meslek Yüksekokulları Programları Çalışma Grubu üyeleri ve üniversitelerin bünyesinde bulunan 584 meslek yüksekokulunun müdürünün katıldığı ifade edilen açıklamada, şöyle denildi:
''Üniversitemizden MEYOK Koordinatörü ve Kütahya Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Gülten Gümüştekin, Altıntaş Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Muhammet Dönmez, Tavşanlı Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Eyyüp Gülbandılar, Domaniç Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ali Altınbay, Emet Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Zeki Yılmaz, Hisarcık Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ömer Zafer Güven, Gediz Meslek Yüksekokulu Müdürü öğretim görevlisi Ömer Karakaş, Şaphane Meslek Yüksekokulu Müdürü öğretim görevlisi Lütfü Mutlu, Simav Meslek Yüksekokulu Müdürü öğretim görevlisi Mehmet Korkmaz, Pazarlar Meslek Yüksekokulu Müdürü öğretim görevlisi Bahar Çelik katıldı. Toplantıda, mesleki ve teknik eğitimde değişim ve dönüşüm, üniversite ve iş dünyası, İMKEP programları, istihdam ve mesleki eğitim ilişkisinin güçlendirilmesi, eylem planı, ulusal yeterlilikler sistemi, sınav belgelendirme ve akreditasyon, işverenler açısından mesleki ve teknik eğitimin önemi konuları ele alınarak, öneriler sunuldu. Doç. Dr. Gülten Eren Gümüştekin, DPÜ meslek yüksekokullarının İMKEP uygulamasını başarıyla yürüttüğünü belirterek, YÖK Yürütme Kurulu üyesi Prof. Dr. Durmuş Günay'ın Kütahya Meslek Yüksekokulunu çok başarılı bulduğunu hatırlatarak, Prof. Dr. Günay ve Süleyman Demirel Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Lütfi Baydar'a üniversitemizi hatırlatacak hediyeler sundu.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com