“5 Milyon liralık kaynak, yol yapımında kullanılacak''

“5 Milyon liralık kaynak, yol yapımında kullanılacak''
Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Nazlı, bu yıl İl Özel İdaresi bütçesi, KÖYDES Projesi ve Maliye Bakanlığından gelen ödeneklerle yaklaşık 5 milyon liralık kaynağın yol yapımında kullanılacağını bildirdi.

Kütahya İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Nazlı, bu yıl İl Özel İdaresi bütçesi, KÖYDES Projesi ve Maliye Bakanlığından gelen ödeneklerle yaklaşık 5 milyon liralık kaynağın yol yapımında kullanılacağını bildirdi.
Nazlı, yaptığı yazılı açıklamada, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Akkaya, Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Süleyman Arslan ile birlikte ilde yapımı devam eden yol çalışmalarını incelediklerini belirti.
Merkeze bağlı Çayca ve Söğüt köyleri arasında yol genişletme çalışması, İmli ve Çobanlar köyleri arasında yol onarımı, Kırgıllı ve Seydi köyleri arasında asfalt altyapı hazırlığı, Uluköy girişi yol onarımı ve Kumarı Mahallesi girişinde yapımına başlanacak 1.2 kilometrelik yol onarımıyla ilgili yetkililerden bilgi aldıklarını anımsatan Nazlı, şunları kaydetti:
''İl Özel İdaresi olarak 'yol medeniyettir' anlayışıyla köy yollarımızda çok önemli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Yol standartlarını yükselip köy yollarımızın kalitesini artırarak kaza risklerini ortadan kaldırmayı amaçlıyoruz. Bu yıl İl Özel İdaresi bütçesi, KÖYDES Projesi ve Maliye Bakanlığından gelen ödeneklerle yaklaşık 5 milyon liralık kaynak, yol yapımında kullanılacak. Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne bağlı ekipler ilimizin her köşesinde yoğun bir şekilde çalışıyor. İlimizde bulunan önemli turizm merkezlerine, Frig Vadisi'ne, yaylalarımıza ve piknik alanlarına ulaşan yollarımızı ayrıca sanayi bölgelerine ve piknik alanlarına ulaşan yollarımızı ayrıca sanayi bölgelerine ve madencilik sektörüne hizmet veren yollarımızı her geçen gün daha da güzelleştiriyoruz.''
Nazlı, Gediz ilçesine bağlı Gökler beldesi ve Murat Dağı'na, AK Parti İl Başkanı Kamil Saraçoğlu, İl Genel Meclisi Eğitim Kültür ve Sosyal İşler Komisyonu üyeleriyle gezi düzenlediklerini duyurdu.
Murat Dağı'nın, Kütahya'nın en önemli turizm zenginliklerinden biri olduğuna işaret eden Nazlı, şu bilgiyi verdi:
''Bu bölge gerçekten soğuk suları, görsel güzelliği, zengin bitki örtüsü, orman yapısı ile herkesin mutlaka görmesi gereken bir bölge. Sadece bu bölgede 11 çeşit endemik bitki türü yanında 5 bin civarında bitki çeşidi var. Kaynaklardan fışkıran soğuk sular ormanların içinden şelaleler halinde bir koldan Gediz-Menderes nehirleriyle Ege'ye, bir koldan da Porsuk-Sakarya nehirleriyle Marmara'ya ulaşıyor.
Suların membası olan bu bölge maalesef Kütahya halkı tarafından yeterince tanınmıyor. Uşak'tan bölgeye çok sayıda ziyaretçi akını var. Bölgenin altyapı eksikliklerini tamamlayarak turizme kazandırılması gerekiyor. Biz bu konuda üzerimize düşeni yapma gayretinde olacağız.''

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com