5 Ülkeden Gelen 20 Öğrenci Kütahya'da

5 Ülkeden Gelen 20 Öğrenci Kütahya'da
Kültürler arası el sanatlarını ve kültürler arası iletişimi geliştirmek üzere Litvanya, Bulgaristan, Ukranya, İspanya ve Romanya'dan Kütahya'ya gelen 20 öğrenci ile Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen 7 öğrenci Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe'yi mak

Kültürler arası el sanatlarını ve kültürler arası iletişimi geliştirmek üzere Litvanya, Bulgaristan, Ukranya, İspanya ve Romanya'dan Kütahya'ya gelen 20 öğrenci ile Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen 7 öğrenci Kütahya Valisi Şükrü Kocatepe'yi makamında ziyaret ettiler.
Litvanya, Bulgaristan, Ukranya, İspanya ve Romanya'dan gelen 20 öğrencinin finansmanının Avrupa Birliği Gençlik Geliştirme Programları Başkanlığı (Ulusal Ajans) tarafından karşılandığını vurgulayan grup rehberi Osman Erdemir, bu tür organizasyonların yapılmasında ülkerin birbirlerinin el sanatarını öğrenme isteğinin olduğunu ifade etti.
Kütahya'ya 28 Haziran Pazartesi günü geldiklerini 04 Temmuz Cuma günü ayrılacaklarını belirten Erdemir, bu süre içerisinde dış ülkelerden gelen öğrencilere Kütahya'nın tarihi yerlerini ve el sanatlarının yoğun olduğu merkezleri tanıttıklarını söyledi.
Öğrencilerin Kütahya'nın el sanatlarını çok beğendiğini vurgulayan Erdemir, aynı zamanda beğenilen el sanatı işelemerinin öğrenciler tarafından satın alındığını da vurgulayarak;'Böylece Kütahyamızın el sanatları Litvanya, Bulgaristan, Ukranya, İspanya ve Romanya gibi dış ülkere kadar ulaşabilecek. Hem kültürümüz dış ükeler tarafından tanınmış olacak hemde Kütahya'ya türist gelmesi içinde bu bir teşvik olabilecek.' şeklinde açılamalarad bulundu.
Vali Şükrü Kocatepe'de Kütahya'ya gelen öğrencilere teşekkür ederek, böyle etkinliklerin bütün ülkerin yararına olduğunu vurgulayarak bu tür organzasyonlarla birlikte kültürlerin kaynaştığını söyledi.
Ziyaret sonunda öğrencilere Kütahya ile ilgili kitap ve broşür veren Vali Kocatepe daha sonra öğrencilerle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com