5 yaşındaki Batman şehri kurtardı

5 yaşındaki Batman şehri kurtardı
Lösemi hastası çocuk için herks seferber oldu

ABD'de yaşanan olay herkesi duygulandırdı. Lösemi hastası olan 5 yaşındaki Miles Scott Batman olmayı dileyince herkes bu dileği gerçekleştirmek için seferber oldu. Dünya çapında bir sosyal hizmet kampanyası olan ‘Bir Dilek Tut Derneği’ (Make A Wish Foundation) Miles'in hayalini gerçekleştirdi. Kampanyaya dileğini yazan Miles'in isteği kabul edildi ve San Francisco bir günlüğüne Batman'deki Gotham şehrine dönüştürüldü.

Miles'ın senaryosu şöyle gerçekleşti; Gotham kentinin başı suçlularla fena halde dertteydi. Batman (Yarasa adam)'in azılı düşmanı Riddler (Bilmececi) bir bankayı soydu. Savunmasız bir kadını da bir bombaya bağladı. Polis, bir türlü yakalayamadığı Riddler için televizyona çıkarak "Batman yardımına ihtiyacımız var" sözleriyle anons yaptı.

Onlarca gönüllü ve destekçinin yardımıyla gerçekleşen mizansen, Miles'in Batkid kostümlerini giydirerek devam etti. Babasının da kostüm giyerek eşlik ettiği Batkid'i Lamborghini marka bir Batmobile (Batman'in fonksiyonel aracı) aldı. Polis araçlarının eşlik ettiği Batkid, olay yerine ulaştı. Binlerce insanın izlediği Batkid, şehri ve kadını kurtardı. Ardından bu onurlu hareketi için San Francisco Belediye Başkanı Ed Lee, Miles'e şehrin anahtarını verdi. Binlerce insanın ismini tezahüratlarla andığı tören, Miles'i ve ailesini çok sevindirdi.

OBAMA VE BATMAN'DAN DESTEK

Organizasyon sırasında Beyaz Saray ve Barack Obama da küçük Miles'a destek verdi. Beyaz Saray Git getir onları” diye tweet attı. Obama da çektiği vine videosunda “Aferin Miles, Gotham’ı kurtarma zamanı” diye seslendi.Bir gün için Batman olarak şehri kurtaran lösemi hastası Miles Scott’ı beyazperdede süper kahramanı canlandıran Christian Bale ve varisi Ben Affleck de kutladı. Bale, bir internet sitesine verdiği röportajda, “Muhteşemdi. Scott için ne kadar güzel bir gün olmuştur. İnsanların dışarı çıkıp, onu desteklediğini görmek çok güzeldi” ifadelerini kullandı.

'Batman vs. Superman' filminde Batman rolüne seçilmesiyle yılın tartışma konusu olan Ben Affleck ise, Twitter hesabından “Badkit. Bugüne kadarki en iyi Batman" mesajını paylaştı. (MRE)


Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com