5 yıl içinde “belki”...

5 yıl içinde “belki”...
ULAŞTIRMA BAKANI BİNALİ YILDIRIM, HIZLI TREN HATLARIYLA İLGİLİ AÇIKLAMALARDA BULUNDU. BİLECİK, AFYONKARAHİSAR, UŞAK’IN ADI ÇALIŞMALARIN BAŞLATILDIĞI İLLER ARASINDA GEÇİYOR. KÜTAHYA’NIN DA ARALARINDA OLDUĞU “BAŞLAYACAKLAR” KAPSAMINDAKİ İLLERE İSE 5 YILA KA

Kavşak konumda olmasına rağmen ulaşım konusunda yıllardır mağduriyetle cezalandırılan Kütahya’ya iktidar partisi “umut” dağıtmaya devam ediyor. İstanbul-Antalya, İstanbul-İzmir gibi önemli yol güzergâhlarının kavşağında yer almasına rağmen Kütahya’ya 5 yıla kadar hızlı tren bağlantısının olmayacağı anlaşıldı.

Hızlı tren konusunda açıklama yapan Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Kütahya’nın da içinde olduğu 14 ile ancak 5 yıla kadar hızlı tren bağlantısının gerçekleşebileceğini ifade etti. Eskişehir-Ankara YHT seferlerinin uzun süredir hizmet verdiğini vurgulayan Bakan Yıldırım, Eskişehir-Konya YHT seferlerinin de her an başlayabileceğinin altını çizdi.

Bakan Yıldırım, Eylül 2013’e kadar İstanbul YHT bağlantısını yetiştirmeyi hedeflediklerini söylüyor. Bu kapsamda bazı illerde de çalışmalar başlamış durumda. Kütahya’nın komşusu olan Afyonkarahisar, Bilecik, Uşak, Bursa illeri öncelikli olarak çalışmaların yapıldığı iller arasında. Kütahya’nın da içinde olduğu “Başlayacaklar” kapsamındaki illere ise ancak 5 yıl içerisinde hızlı trenle ulaşma imkanı sağlanacak.

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com