5 yılda 455 çiftçiye zirai makina ve ekipman desteği

5 yılda 455 çiftçiye zirai makina ve ekipman desteği
Gediz ilçesinde, 2008 yılından bu yana 455 çiftçiye yüzde 50 hibe olmak üzere destekleme yapıldığı bildirildi.

Gediz Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ali Cihan Ulusoy, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın Kırsal Kalkınma Yatırımlarını Destekleme Programı kapsamında 2008 yılından bu yana 455 çiftçiye yüzde 50 hibe desteği ile çeşitli türde zirai makine-ekipman dağıtımı yapıldığını söyledi.

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Makine ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesi Programına göre 5 yıl içerisinde 2 milyon 614 bin 386 liralık proje gerçekleştirdiklerini belirten Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Ali Cihan Ulusoy, yapılan bu yüzde 50 hibeye esas zirai makine-ekipman desteği karşılığında 455 çiftçinin 1 milyon 307 bin 193 TL. ödediğini kaydetti.

Müdür Ulusoy, "Tarımsal makine ve ekipman alımlarına yönelik hibe olarak yapılan finansman desteği kırsal alandaki tarımın güçlendirilmesi ve çiftçilerimizin kalkındırılmasını amaçlamaktadır. Çiftçilerimizin ihtiyaç duyduğu el traktörü, pulvarizatör, silaj makinesi, süt sağım makinesi, süt soğutma tankı ve yem hazırlama makinesi gibi aletlerle bölgede modern tarım ve hayvancılık canlanacak, buna bağlı olarak bölgemizin gelir düzeyi ve sosyal standartları da gelişecektir" dedi. (VİK)

 

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com