5 zanlı mahkemeye gönderildi

5 zanlı mahkemeye gönderildi
Pınarbaşı ilçesinde gerçekleştirilen hain saldırı sonrası Şanlıurfa ve Gaziantep'de gözaltına alınan 5 kişi terör örgütüne katılmak yardım ve yataklık suçlamasıyla yargılanmak üzere bu sabah Ankara Özel Yetkili Mahkemeye gönderildi
Pınarbaşı ilçesinde geçtiğimiz cuma günü ilçe Emniyet müdürlüğü ve lojmanlarına gerçekleştirilen bombalı eylemde polis memuru Ahmet Geben şehit olmuş, ağır yaralı ve halen komada bulunan sivil memur İsmail Sakın olmak üzere 17 kişi yaralanmış, 2 teröristte ölmüştü.

Olayın ardından Emniyet Genel Müdürlüğünden gelen özel ekipler ve Kayseri Emniyet müdürlüğünce birlikte yürütülen soruşturma kapsamında Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinden PKK’lı teröristleri Suriye’den geldikten sonra alıp A. Ç’nin bağevine götüren ve bombaların burada yapılmasını sağladıkları ileri sürülen M.D ve ağabeyi M.D ile bağevi sahibi A.Ç, ile, töröristlerin patlattığı 06 E 1819 plakalı otomobilin Gaziantep’deki satışından dolayı gözaltına alınan N.Ö ile S.A, Kayseri'de 2 gün süren sorgularının ardından , bu sabah erken saatlerde Özel Yetkili mahkemede yargılanmak üzere Ankara'ya gönderildi. Kayseri Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın, olaydan sonra Gaziantep ve Şanlıurfa Emniyet Müdürlükleriyle birlikte yürütülen soruşturma sonucu Kayseri'ye getirilen 5 zanlının ifadelerinin alındığını ve terör örgütü adına eyleme katıldıklarını itiraf ettiklerini belirtti.

Emniyet Müdürü Aydın,olay yerinin Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesine olmasına karşın, ilçe Cumhuriyet Savcılığı yerine 5 zanlının yargılamasının terör kapsamına girdiği için Ankara Özel Yetkili Mahkemesine gönderildiğini sözlerine ekledi.
 
Öte yandan, patlama sonrası Olay Yeri İnceleme Müdürlüğünce el konulan tüm parçaların ve teröristlere ait ceset parçalarının incelemesi de Ankara Kriminal Laboratuvarında devam ediyor. (SNK)
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com