50. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu

50. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu
Bisiklet Federasyonu Başkanı Müftüoğlu:

ANTALYA (AA) - BUĞRA ERSAVAŞ - Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu, 50. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun çok başarılı geçtiğini söyledi. 

Müftüoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şu ana kadar çok iyi bir çalışma yaptıklarını ve güzel geçen etaplarla da bunun karşılığını aldıklarını ifade etti.

Yöre halkının tura sahip çıktığını ve bunun önemli olduğunu vurgulayan Müftüoğlu, "Kaymakamlar ve belediye başkanları da bu önemli organizasyon için çok çaba sarf ediyor. Dünyanın en önemli bisikletçileri burada yarışıyor. Mark Cavendish gibi önemli bir isim şu ana kadar iki etap kazandı. Bu da dünya medyasının ilgisini buraya yönlendiriyor" dedi. 

50. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'na gösterilen büyük ilginin amaçlarına ulaştıklarının bir göstergesi olduğunun altını çizen Müftüoğlu, "Turun dünya medyası tarafından yoğun bir ilgiyle takip edilmesi daha çok Türkiye, daha çok Alanya, daha çok Marmaris, daha çok Kemer anlamına geliyor. Mesela Kemer etabı, ülkemizde yapılacak EXPO 2016 adı altında gerçekleştirildi. Tur aynı zamanda ülkemizde yapılacak çok önemli uluslararası bir organizasyonun tanıtımına da katkı sağladı. Açıkçası sportif anlamda da çok başarılı bir tur geçiriyoruz" diye konuştu.

 

- "10 yıl önceye göre Türkiye çok farklı" 

Başkan Emin Müftüoğlu, Türkiye'nin özellikle son 10 yılda çok büyük bir gelişim gösterdiğinin altını çizerek, bisiklet sporunun da buna ayak uydurduğunu belirtti. 

Türkiye'de 10 yıl öncesine göre çok daha fazla sayıda bisiklet satıldığını vurgulayan Müftüoğlu, şöyle devam etti: 

"Burada en önemli etken, Sayın Cumhurbaşkanımızın himayesinde turun buraya gelmesi. Sayın Başbakanımızın ayırdığı bütçe ve bunun kullanılmasını bize sağlayan Spor Bakanı ve Genel Müdürümüzün katkıları asla yadsınamaz. Ancak bunları bir araya getirince başarıyı yakalayabiliyorsunuz. 10 yıl önce bana turun bu noktaya geleceğini söyleseydiniz, 'hayal görüyorsunuz' derdim. Bugün bunlar asla hayal değil. Türkiye her anlamda çok büyük organizasyonlara evsahipliği yapıyor. Biz organizasyon kabiliyeti çok güçlü ve gelişime açık bir ülkeyiz. Sayın Başbakanımızın koyduğu vizyon dahilinde, biz de bu turları üst seviyelere yükseltmek için çabalıyoruz."

 

- "Talipler çoğaldıkça, alternatifler de çoğalır"

Emin Müftüoğlu, Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun dünyanın sayılı turlarından biri haline geldiğini kaydederek, "Örneğin Fransa Bisiklet Turu'nun başlangıcı, başka ülkelerden verilebiliyor. Turlar geliştikçe ve başarılı oldukça, talipler çoğalır. Talipler çoğaldıkça da alternatifler çoğalır. Bu alternatifleri zaman içinde değerlendiririz. Başka bir ülkeyle şu ana kadar herhangi bir görüşmemiz olmadı ancak talip gelirse bunu değerlendiririz" şeklinde sözlerini tamamladı. 

Kaynak: Haber Kaynağı
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
 • Mersin İdmanyurdulu futbolcuların idmana çıkmaması23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Brezilyada taraftarlara gözaltı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • 12 bin yıl öncesinin taş işçiliğini öğreniyorlar23 Şubat 2015 Pazartesi 15:28
 • Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (1)23 Şubat 2015 Pazartesi 15:23
 • Çavuşoğlunun telefon diplomasisi sürüyor23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Ukraynadaki gelişmeler23 Şubat 2015 Pazartesi 15:18
 • Karşıyakada Yusuf Şimşek görevinden istifa etti23 Şubat 2015 Pazartesi 15:13
 • Meteorolojiden çok kuvvetli yağış ve denizlerde fırtına uyarısı23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Fabrika işçilerinden eylem23 Şubat 2015 Pazartesi 15:03
 • Sinopta MERS virüsü şüphesi23 Şubat 2015 Pazartesi 14:58
   • Çok Okunanlar
     Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
     Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
     E-Posta: info@sansursuzhaber.com