50 Eczacı kalfası teknisyen oldu

50 Eczacı kalfası teknisyen oldu
Kütahya'nın Simav ilçesinde Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlığı ile Türk Eczacılar Birliği arasında imzalanan protokol kapsamında Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce eczanelerde çalışan destek personelinin eğitimine yönelik açılan Bin 456 saatlik kurs so

Kütahya'nın Simav ilçesinde Sağlık ve Milli Eğitim Bakanlığı ile Türk Eczacılar Birliği arasında imzalanan protokol kapsamında Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce eczanelerde çalışan destek personelinin eğitimine yönelik açılan Bin 456 saatlik kurs sona erdi.

Eczacılar, Caner Dolaylar, Dilek Üstünel, İsmail Ozan, Ahmet Kulat ve Nuran Öner'in öğretmenlik yaptığı kursu başarıyla tamamlayan 50 eczacı kalfası, sertifikasını alarak eczacı teknisyeni unvanına kavuştu.
Eczane teknisyeni temel eğitimi programını tamamlayarak teknisyenliğe terfi eden eczacı kalfalarının Halk Eğitimi Merkezi Toplantı Salonu'nda gerçekleşen sertifika teslim törenine Simav Kaymakamı Cengiz Horozoğlu, Simav İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirikçi, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Abdullah Seymanoğlu, Kütahya Eczacılar Odası Simav Temsilcisi Caner Dolaylar ve teknisyenliğe terfi eden eczacı kalfalarıyla yakınları katıldı.
Törende kısa bir konuşma yapan Simav Kaymakamı Cengiz Horozoğlu, “Eğitimin yaşı yok, her yaşta yeni şeyler öğrenmeye açık olmalıyız. Halk Eğitim Merkezi denildiğinde insanların aklına sadece biçki nakış kursu geliyor. Ama aslında halk eğitimin her alanda eğitim verdiği unutuluyor. Eczacılık, tıbbi sekreterlik, bilgisayar, okuma yazma ve bunun gibi pek çok konuda kurs veriliyor. Hepinizi tebrik ediyor başarılarınızın devamını diliyorum” dedi.
Halk Eğitim merkezi olarak sürekli kendilerini yenilediklerini ve vatandaşlardan gelecek talepler doğrultusunda ihtiyaç hissedilen her konuda kurs açabileceklerini ifade eden Simav Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Abdullah Seymanoğlu'da önümüzdeki dönem vatandaşlara yönelik yeni kurslar açacaklarının müjdesini verdi.
Törende kursu başarıyla tamamlayarak kalfalıktan teknisyenliğe terfi eden genç meslektaşlarına seslenen Kütahya Eczacılar Odası Simav Temsilcisi Eczacı Caner Dolaylar, 'Bizler saygın ve güvenilir bir iş yapmaktayız. İnsanlar hayatlarını, yani sağlıklarını bizlere emanet etmektedirler. Bizler bu ülkenin değerlerine saygılı ahlaklı ve erdemlerle mücehhez kişiler olmak zorundayız. Gelen insanları memnun ederek gerektiğinde ceketlerimizi ilikleyerek onlara saygımızı göstermeliyiz. Her ortamda meslek ve iş ahlakımızı icra etmeliyiz ve bundan asla ödün vermemeliyiz. Bu programa katılım gösterdikleri için Kaymakamımız Sayın Cengiz Horozoğlu'na, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Şirikçi'ye, Halk Eğitim Merkezi Müdürümüz Sayın Abdullah Seymanoğlu ve siz değerli meslektaşlarıma teşekkür ediyorum. Şimdi sertifikalarını almış siz teknisyen kardeşlerimizle iftihar ediyoruz. Sizleri kutluyorum” dedi.
Konuşmaların ardından eczacı teknisyenlerine sertifikaları Kaymakamı Cengiz Horozoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Şirikçi ve Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Abdullah Seymanoğlu tarafından takdim etti.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com