"50 ile 500 bin TL arasında hibe kredi”

"50 ile 500 bin TL arasında hibe kredi”
Uşak Valisi Özdemir Çakacak, Zafer Kalkınma Ajansı'nın mali destek programı kapsamında proje çağrısına çıktığını ifade ederek ajansın mali destek bütçesinin 20 milyon TL olduğunu söyledi. Ayağı yere basan objektif projelere 50 ile 500 bin TL arasınd

Uşak Valisi Özdemir Çakacak, Zafer Kalkınma Ajansı'nın mali destek programı kapsamında proje çağrısına çıktığını ifade ederek ajansın mali destek bütçesinin 20 milyon TL olduğunu söyledi. Ayağı yere basan objektif projelere 50 ile 500 bin TL arasında hibe kredi verileceğini de ifade eden Vali Çakacak, “Uşak olarak mali destek programından hak ettiğimiz payı alacağımızı düşünüyorum”dedi.

Zafer Kalkınma Ajansı, 'Bölgesel Potansiyelin Harekete Geçirilmesi ve Mali Destek Programı' kapsamında Uşak Merkez ilçe ile Ulubey ilçelerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenledi. Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen toplantıya Vali Özdemir Çakacak, Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Yılmaz Özmen, Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) Başkanı İsmail Karaman, işadamları ve davetliler katıldı. Bilgilendirme toplantıları önümüzdeki Banaz, Eşme ve Sivaslı ilçelerinde de düzenlenecek.
Bilgilendirme toplantısında açılış konuşması yapan Uşak Valisi Özdemir Çakacak, ajansın yapısı hakkında bilgi verip mali destek programı kapsamında verilecek hibe kredileri değerlendirdi. Mali destek kapsamı kapsamında ayağı yere basan objektif projelere 50 bin ile 500 bin TL arasında hibe kredi verileceğini anlatan Vali Çakacak şunları söyledi; “Bölge gelişim planı yapıldı ve Devlet Planlama Teşkilatı tarafından da kabul edildi. Şimdi de proje çağrısına çıkıyoruz. Kalkınma ajansları ulusal kalkınma planlarına paralel olarak bölgeler ve iller arasındaki ekonomik kaklıma farklılıklarını ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır. Zafer Kalkınma Ajansı kurulma aşamasını tamamladı, genel sekreter ve uzman ekiplerini kurdu. Bir müddet önce teknik destek çağrısına çıkmıştık. Teknik destek programı kapsamında eğitim çalışmaları yapıldı. Şimdi de mali destek amacıyla proje çağrısına çıktık. Zafer Kalkınma Ajansı'na bugüne kadar 44 proje sunuldu. Bu projelerden 12 tanesi proje hazırlamadaki teknik hatalardan dolayı kabul edilmedi. Zafer Kalkınma Ajansı'nın mali destek bütçesi 20 milyon TL'dir. Bu bütçe kapsamında ayağı yere basan, objektif projelere 50 bin ile 500 bin TL arasında hibe kredi desteği sağlanacak. Burada önemli olan ayağı yere basan objektif ve gerçekçi projelerin hazırlanmasıdır. Mali destekten yararlanacak projeler objektif uzman ekipler tarafından değerlendirilecek. Uşak olarak ne kadar iyi proje hazırlarsak o kadar hibe kredi alma imkanı yakalarız. Ben ilimizin mali destek programından hak ettiği hibe krediyi alacağını düşünüyorum”dedi.
Vali Özdemir Çakacak'ın açılış konuşmasının ardından Zafer Kalkınma Ajansı uzmanlarınca yaklaşık 2 saat süren bir sunum gerçekleştirildi. Sunumda kabul edilebilir projelerin nasıl hazırlanacağı ve proje kriterleri hakkında bilgi verildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com