50 kişilik kadro için 885 kişi başvurdu

50 kişilik kadro için 885 kişi başvurdu
Afyonkarahisar'da, Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde çalıştırılmak üzere alınacak 50 kişilik geçici kadro için 885 kişi başvurdu.

Afyonkarahisar'da, Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde çalıştırılmak üzere alınacak 50 kişilik geçici kadro için 885 kişi başvurdu.
Toplum Yararına Çalışma Projesi kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğü ile İş-Kur İl Müdürlüğü arasında yapılan anlaşma gereği, il merkezinde 50 ilköğretim okulu ve lisede temizlik işlerinde çalıştırılmak üzere geçici süreyle 50 kişi alındı. Geçici süreyle iş sahibi olmak ve 50 kişinin içine girebilmek için 885 kişi müracaat etti. İşe alınacak kişiler Afyon Lisesi Konferans Salonu'nda noter huzurunda çekilen kura ile belirlendi. İşe alınan kişilerin okullarda temizlik işlerinde çalışacağını söyleyen İş-Kur
Afyonkarahisar Şube Müdürü Süleyman İlkaya, noter huzurunda çekilişle belirlenen bu kişilerin evrakları tamamlandıktan sonra 15 Mart Pazartesi günü iş başı yapacaklarını ifade etti. İlkaya, çalışma süresinin 3 ay olduğunu ve bu kişilerin çalışma süresinin 11 Haziran'da sona ereceğini bildirdi. İstihdam edilenlerin herhangi bir sosyal güvencesi olmadığı, 18 yaşından büyük ve öğrenci olmadıklarını dile getiren İlkaya, üç aylık zaman zarfında işe alınanların maaşlarının İş-Kur tarafından ödeneceğini bildirdi.
İlkaya, sigortalı olarak çalışacak olan bu kişilere asgari ücret miktarında maaş ödeneceğini söyledi.
Proje sayesinde geçici de olsa insanlara iş imkanı sağlandığını dile getiren Süleyman İlkaya, kura sonucu belirlenen 50 kişiye yeni işlerinde başarılar diledi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
   Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com