50 yaşında üniversite mezunu oldu

50 yaşında üniversite mezunu oldu
Uşak'ın Sivaslı ilçesine bağlı Selçikler Beldesi'nde 5 dönemdir belediye başkanlığı yapan Osman Çakar, Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler bölümünden mezun oldu. Anadolu Üniversitesi Uşak İl Temsilciliği tarafından düzenlenen mezuniyet tören

Uşak'ın Sivaslı ilçesine bağlı Selçikler Beldesi'nde 5 dönemdir belediye başkanlığı yapan Osman Çakar, Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler bölümünden mezun oldu. Anadolu Üniversitesi Uşak İl Temsilciliği tarafından düzenlenen mezuniyet töreninde kep fırlatan Başkan Çakar, mutluluğunu dile getirdi.
Anadolu Üniversitesi Uşak İl Temsilciliği 2010 yılı mezunları için dün akşam saatlerinde mezuniyet örteni düzenledi. Bu yıl yaklaşık 600 kişinin mezun olduğunu ifade eden Anadolu Üniversitesi Uşak İl Temsilcisi ve Öğretim Görevlisi Ahmet Mıdık bu yıl ilk defa düzenledikleri mezuniyet törenini geleneksel hale getireceklerini söyledi. Öğretmenevi'nde düzenlenen mezuniyet törenine Vali Yardımcısı Ertuğ Şevket Aksoy, Uşak Belediye Başkanı Ali Erdoğan, İl Emniyet Müdürü Cafer Şahin, İl Genel Meclisi Başkanı Ali İhsan Uzun ve çok sayıda davetli katıldı. Anadolu Üniversitesi mezunları mezuniyet töreni öncesi Atatürk Anıtı'na çelenk koydu.
Mezunlar arasında yer alan ve Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler bölümünü bitiren Selçikler Belediye Başkanı Osman Çakar öğrenmenin ve okumanın yaşı olmadığını dile getirerek mutluluğunu ifade etti. Üst üste 5 dönemdir Selçikler Belediye Başkanlığı yapan üç çocuk babası 4 torun sahibi 50 yaşındaki Çakar, Türkiye'nin aydınlık geleceği için eğitimin büyük önem taşıdığını ifade etti. İki çocuğunun üniversite bir çocuğunun ise lise mezunu olduğunu ifade eden Selçikler Belediye Başkanı Osman Çakar, şunları söyledi; “ 22 yıldır belediye başkanlığı yapıyorum. 5 defa üst üste başkanlığa seçilerek Türkiye'nin en kıdemli başkanı oldum. Ancak üniversite okuyamamak içimde bir eksiklik olarak kalmıştı. İki yıl önce sınavlara girerek Anadolu Üniversitesi'ni kazandım. 50 yaşında Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler bölümünden mezun oluyorum. Bugün yaşım genç olsaydı Türkiye'nin en önemli üniversitelerinden birini bitirmeyi isterdim. Çocuklarımın ikisi üniversiteyi bitirdi biri liseden sonra okumadı. Ben okumanın ve eğitimin yaşı olmayacağını düşünerek girdiğim bu yarışta mutlu sona ulaşmanın sevincini yaşıyorum. Yerel yönetimleri tercih ederek kendimi geliştirmeyi amaçladım. Bu nedenle çok mutluyum”dedi.
Törene katılan Vali Yardımcısı Ertuğ Şevket Aksoy ve diğer protokol üyeleri de Başkan Osman Çakar'ı tebrik etti. Mezuniyet töreni diploma ve plaket takdimi ile sona erdi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com