500 Karaçam fidanı dikimi yapıldı

500 Karaçam fidanı dikimi yapıldı
Şaphane ilçesinde yeni orman alanları kazandırılması çalışmaları kapsamında 500 karaçam fidanı dikildi.

Şaphane ilçesinde yeni orman alanları kazandırılması çalışmaları kapsamında 500 karaçam fidanı dikildi.
Şaphane Ziraat Odası Başkanı Talat Bilaloğlu, Şaphane Orman İşletme Şefliğinin sorumluluğundaki Kalabak ve Şıflar mevkilerinde 500 karaçam fidanının dikilmesi dolayısıyla düzenlenen törende, ormanların rehabilitasyonu kapsamında yapılan ağaçlandırma çalışmalarının devam ettiğini söyledi.
Çam fidanı dikilmesi çalışmalarına ilçe halkının yoğun ilgi gösterdiğini belirten Bilaloğlu, ''Yöremiz vişne üreticileri, mahsullerinin para etmemesi nedeniyle ceviz fidesi dikimine başladı. Vişne üreticilerinin büyük bir bölümü meyve bahçelerindeki vişne ağaçlarına aşılama yöntemiyle Napolyon kirazı aşısı yaptı. Alternatif ürünlerle ilçemizde meyveciliğin geliştirilmesine çalışıyoruz. İlçemizde yapılan ağaçlandırma çalışmaları ile hangi türden olursa olsun meyve fidanı dikimleri yörenin gelişmesine faydalı olacağı gibi ülke ekonomisine de katkıda bulunacaktır'' dedi.
Türkiye Erozyonla Mücadele ve Ağaçlandırma Vakfı (TEMA) Şaphane Temsilcisi Ahmet Bayraktar ise Kalabak ve Şıflar mevkilerindeki kıraç arazilerin ağaçlandırılmasını talep ettiklerini kaydederek, ''Kaymakamlık ve Gediz Orman İşletme Müdürlüğü ile müştereken çalışmalarımız devam ediyor. Şıflar mevkisine 2 bin fidan daha dikmeyi hedefliyoruz'' dedi.
Daha sonra katılımcılar tarafından 500 karaçam fidanının dikimi gerçekleştirildi.

Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Çok Okunanlar
    Sansürsüz Haber, Akis Medya kuruluşudur
    Copyright © 2011 http://www.sansursuzhaber.com/
    E-Posta: info@sansursuzhaber.com